200 milyon Euro’luk Cullinan Belek Haziran’da açılıyor

0

Pandemi sonrası toparlanma sürecine giren turizm sektöründe yeni yatırımlar ardı ardına geliyor. Bu yatırımlardan biri de, Aygün Şirketler Grubu’nun hayata geçirdiği Cullinan Belek. 200 milyon Euro yatırım değerine sahip proje ismini, Afrika’daki en büyük elmas bahçesinden alıyor. 600 odalı otel haziranda kapılarını açacak.

İsmini Elmas bahçesinden alan otel 10 Haziran’da açılıyor

Üst bir marka yarattıklarını ifade eden Aygün Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Aygün Hürriyet’ten Burak Çoşan’a yaptığı değerlendirmede “Cullinan Afrika’daki en büyük elmas bahçesinin ismi, ayrıca dünyaca ünlü bir otomobil markasının da modeli. Buradan yola çıkarak bu ismi verdik. İsmimizden de anlaşılacağı üzere üst düzey bir otelde üst düzey bir hizmet verip, lüks bir tatil yapmak isteyenleri hedefliyoruz. Otelin arazisini 2016’da 54.5 milyon Euro’ya satın almıştık. Ocak 2020’de de otelin inşasına başladık. Eğer otel yatırımına bugün başlamış olsaydık maliyeti 400 milyon Euro’ya kadar çıkabilirdi. Yaptığımız bütçelendirmeye göre otel yatırımının geri dönüşünün 12-18 yıl aralığında olduğunu tahmin ediyoruz” dedi.

Açılmadan yüzde 85 doluluğa ulaştık

Aygün, “Otelimizde ‘en lüks’ servisi vereceğiz. Tatile gelenler kişiselleştirilmiş hizmetten yararlanacak. Çok önemli restoranlar yer alacak otelde. 7 ala carte ile hizmet vereceğiz. Havlusundan yiyecek-içeceklerine kadar her şey en lüks ürünler arasında seçildi. Otelimiz ultra her şey dahil konseptinde çalışacak. Toplam 600 odası olan otelimizde 250 odadan direkt havuz imkânı var. Otelimiz 10 Haziran’da açılacak. Açılıştan 30 Haziran’a kadar olan bölümde şimdiden yüzde 85 doluluğa ulaştık” diye konuştu.

12 ay açık olacak

Aygün Şirketler Grubu olarak 4 bin 801 oda ve 10 bin 188 yatakkapasitesiyle hizmet verdiklerine değinen Mehmet Aygün, “Yeni yatırımla birlikte yatak kapasitemiz 11 bin 388’e çıkacak. Otelin inşaatı boyunca toplam 7 bin kişinin istihdam edildi. Otelimizde de toplam 2 bin kişiyi istihdam ediyoruz. Otelde bir tarafı deniz bir tarafı nehir olan 36 delikli golf sahası da bulunuyor. Tüm yıl boyunca açık olacak olan otelimizde Antalya’ya 12 ay boyunca misafir çekmeyi planlıyoruz. Yeni sahamız şimdiden golf severlerin odağına girmiş durumda. Otelimiz açılmadan rezervasyon talepleri oluştu. Ayrıca otelimiz 600 metre uzunluğunda bir plaja sahip. Otelimizde ana havuz, çocuk havuzu kapalı havuz, kapalı çocuk havuzu, aquapark havuzu, aktivite havuzunun yanı sıra lagoon golf, lagoon beach, sahil L havuzu, swim up, lobi kat swim up, golf club olmak üzere farklı zevklere hitap eden havuzlar da bulunuyor” ifadelerini kullandı.

Website | + posts
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.