5.Antalya Akra Caz Festivali, Igor Butman’la başladı

0

Caz müziğin ünlü isimlerini sanatseverlerle buluşturan Antalya Akra Caz Festivali dünyaca ünlü saksafon sanatçısı Igor Butman ile açılış yaptı. Bugüne kadar sayısız orkestra ve isimle aynı sahneyi paylaşan Butman’a büyülü sesiyle Fantine ve 1999 yılında kurulan ve birbirinden yetenekli müzisyenlerden oluşan Moskova Caz Orkestrası eşlik etti.

Yekta Kopan: “Artık sesi buradan dünyaya yayılan bir festivalimiz var.”

Gecenin açılış konuşmasını yapan Yekta Kopan “Akdeniz’in muhteşem manzarası, Beydağları’nın eşsiz görüntüleri eşliğinde bir kez daha bu festivalde buluşmanın gururunu yaşıyoruz. Birlikte 5 yılı geride bıraktık. Artık uluslararası arenada bilinirliği artmış, sesi buradan dünyaya yayılan bir festivalimiz var. Geçtiğimiz yıl festivalin tüm geliri ile Manavgat’ta bir hatıra ormanı oluşturuldu. İşte Akra Caz Festivali, bu şekilde şehre dokunduğu için gerçek anlamda Antalya’nın festivali.” diyerek izleyicilere duygu dolu anlar yaşattı.

 

Seyirciler coşkulu eserler eşliğinde dakikalarca dans etti

Geçtiğimiz yıllarda da Akra Caz sahnesinde cazseverlere unutulmaz anlar yaşatan Igor Butman, konsere seyircileri Türkçe selamlayarak başladı. Butman, “Birkaç gündür buradayız. Dünyaca ünlü caz yarışmalarında sayısız ödülleri bulunan sanatçılardan kurulu orkestramız ile böyle harika bir seyirci için çalmak paha biçilmez!” dedi. Sanatseverler, açılış konserinde muhteşem bir sahne performansına imza atan Butman, Fantine ve Moskova Caz Orkestrası’nı dakikalarca ayakta alkışladı.

 

Festival, Imany konseri ile devam edecek

Akra Hotels tarafından 3-18 Haziran 2022 tarihleri arasında düzenlenen, Türk Hava Yolları’nın ulaşım sponsoru olduğu 5. Antalya Akra Caz Festivali, 4 Haziran’da derin sesi, folk ve blues esintili besteleriyle dinleyicilerine farklı ruh hallerini bir arada yaşatan Fransız soul divası Imany konseriyle devam edecek.

 

Website | + posts
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.