Tadım ustalarına Nirvana Cosmopolitan’da lezzet şöleni

0

Gastronomi Sanatı ve sunumunun gelişmesini amaçlayan Chaine des Rotisseurs Derneği’nin Antalya üyeleri, misafirleri ve eşleri Nirvana Cosmopolitan Hotel’de organize edilen, menü ana fikri Nirvana Hotels danışmanı Fransız Michelin Star Chef’ Fabrice Canelle’e ait olan yılsonu Gala Yemeğinde buluştu.

 

Yeni yılı erken karşılamanın mutluluğunu yaşayan tadım ustası dernek üyelerini buluşturan Gala Yemeği öncesinde Nirvana Cosmopolitan Otel Excel Bar ‘da kokteyl düzenlendi ve konuklara özel hazırlanan birbirinden özel kokteyller sunuldu.Gala Yemeği öncesinde, düzenlenen özel tören ile E.Elif Vatanoğlu Lutz ile Rüdiger Lutz’a üye terfi belgeleri verildi. Chaine des Rotisseurs Antalya Bölge Yönetim Kurulu Üyesi Banu Tonguç’a da Commandeur rütbesine terfi etmesi nedeni ile Commandeur Rozeti Dernek Başkanı M. Nihat Tümkaya tarafından takdim edildi.

Özel menü hazırlandı
Nirvana Cosmopolitan Hotel Ch’i Restoran’da organize edilen Gala Yemeğinde tadım ustası gurmelere çeşitli şaraplarla eşleştirilen, deniz ürünleri ile doldurulmuş Hindistan Cevizi Tabağı, Alaska Kral Yengeç Tartar, Risotto Porcini, Izgara Kuzu Sırtı, Bitter Çikolatalı Terrine, Gülsuyu Marshmallow ile Mignardise’den oluşan menü sunuldu. Gece için özel hazırlanan menüde yer alan içecek ve yemekler tadım ustası gurmelerden tam not aldı.

Mükemmel organizasyona teşekkür
Chaine des Rotisseurs Derneği Antalya Başkanı M. Nihat Tümkaya yemekte yaptığı konuşmada organizasyona ev sahipliği yapan Nirvana Hotel’s CEO’su Korhan Alşan’a yönetim kurulu adına teşekkür etti.
Tümkaya ayrıca, Nirvana Cosmopolitan Hotel  Genel Müdürü Zafer Birişik, organizasyonun kusursuz geçmesini sağlayan Yiyecek ve İçecek Direktörü Mahmut Çakmakçı, Executive Chef ler Muhammet Banko, Bahattin Karataş ve Kerim Koca’ya ve mutfak ekibine teşekkür etti, derneğin plaketlerini sundu. Chaine des Rotisseurs Antalya Yönetim Kurulu Üyeleri de Yiyecek İçecek Müdürü Akın Tanrıöver, Maitre d’Hotel Serhat Gül, Head waiter Nevra Kazancı, Fırat Özlük ve ekibine yemeklerin sırasına göre gösterdikleri kusursuz sunum nedeniyle teşekkür ederek, derneğin plaketleri verildi.

 

Website | + posts
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.