Antalya otelleri doluluklarında son durum!

0

Türkiye’de okullar 12 Kasım’da ara tatile girdi. Rusya’da da okullar, 3 Kasım ara tatile girdi. Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) Rus turistlerin Kasım ayı tatillerinde Mısır ve Türkiye’nin neredeyse eşit derece talep alarak birinci sıraya oturduğunu açıkladı. Antalya’da uzun zaman sonra kasım ayında doluluklar tavan yaptı. Antalya’daki bazı popüler otellerin dolu oldukları için önümüzdeki günler için yeni rezervasyon kabul etmiyor.

Kasım ara tatili dolulukları artırdı

Dünya’dan Selenay Yağcı’nın haberine göre toplam 9 günlük ara tatilde, Antalya, Afyon, Kapadokya ve Güneydoğu’ya olan talep arttı. 12-20 Kasım arası okulların ara tatil dönemi. Bu kapsamda hafta sonlarıyla birlikte 12-20 Kasım arasında çocuklu aileler için uygun bir tatil dönemi oluşuyor. Tur operatörleri ara tatil için çocuk yaşı ve sayısına göre indirimler de yapıyor. Yaz döneminde tatil yapamayan yerli turistin bu dönemi değerlendirdiğini söyleyen turizmciler, fiyatların da yaz dönemine göre nispeten daha uygun olduğunu söylüyor. Termal otellerinin de öne çıktığı ara tatilde, daha çok 3 gece 4 günlük paketlerin tercih edilirken, günlük oda fiyatları bölgesine göre ortalama bin TL’den başlıyor.

Antalya’da açık otellerde ortalama yüzde 70 doluluk!

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Başkan Yardımcısı Kaan Kavaloğlu, Antalya genelinde otellerin yüzde 50’sinin açık olduğunu belirterek Kavaloğlu, “Bu fiyatlar bölgesine göre farklılık gösteriyor. Örneğin Lara ve Belek’teki otellerin hemen hepsi açık. Almanya, İngiltere ve Rusya’dan ise turist akışı devam ediyor. Bu dönemde otellerde doluluk oranları yüzde 70’lerde. Ara tatille birlikte yerli turistin de yüzde 10’luk bir katkısı olur. Doluluklar yüzde 80’i bulur” diye konuştu. Kemer Turistik Otel İşletmecileri Birliği (KETOB) Başkanı Dinçer Sarıkaya, “Nerdeyse kasım boyunca 5 yıldızlı ve ikinci bantta yer alan 3 ve 4 yıldızlı oteller dolu. Hava koşullarından dolayı turizm sezonu kasım ayına kadar uzadı. Okulların tatil olmasıyla birlikte sıcak bölgelere gelmek isteyenler Antalya’yı tercih ediyor” dedi.

Website | + posts
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.