Bolat: 7 dev arasına gireceğiz!

0

Türk Hava Yolları (THY), dünyanın yedi dev havayolu şirketi olma yolunda önemli adımlar atıyor. Yüzlerce yeni sipariş için anlaşma aşamasında olan ve iştirakleri ile birlikte 950 uçağa ulaşacak THY’nin hedeflerini şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat ABD’de Detroit’e başlayan direk seferler üzerine düzenlenen törende değerlendirmelerde bulundu.

7 dev firma arasına gireceğiz

İştirakleri ile toplamda 950 uçağa ulaşacaklarını belirten THY’nin Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat, ABD ve Çin’deki üçer büyük havayolu şirketi dışında tek devin THY olacağını belirtti. Bolat, “Baktığınızda ABD de üç tane büyük hava yolu var. United, American ve Delta. Asya’da yeni yapılanmalar var ama ne kadar gidecek belli değil. Üç tane büyük Çinli şirket var Amerikalı üç firma dışında. Onlar daha da büyüyecek. Müthiş bir iç pazarları var çünkü. Ne kalıyor geriye. Lufthansa zaten arkamızda kaldı. Air France da öyle. Emirates körfez havayolu çok bizimle ilgili değiller. Onun için ne kalıyor geriye bir tek Türk Hava Yolları. Benim bu söylediğim kehanet değil. Yedi dev firma arasına gireceğiz” dedi.

Sunexpress Antalya, Anadolu Jet Ankara!

Antalya ve bölgesinde Sunexpress’in büyüyeceğini, Ankara merkezli olarak Anadolu Jet’in ağırlıklı olarak hizmet vereceğini belirten Bolat, İstanbul’un ise THY’nin merkezi olarak düşünüldüğünü de belirtti. Bolat, “Sunexpress biliyorsunuz Antalya’da büyüyecek. Havalimanı büyüyecek. Orada yeni yeni Türk şirketleri kuruluyor. Antalya turizmin gözbebeği tabii ama Ruslara bağlı kalmamalı. Hintli turistler ile çalışmaya çalışıyoruz. Indigo mesela. Almanya’da bir rüzgâr esti Alman turistler azaldı biliyorsunuz. O açıdan Antalya’da büyük, güvenilir havayollarının olması lazım. Ortağımız da tabii bu büyüme planlarını görünce kabul etti. Onun üzerine Boeing’le görüşmeler yapıldı. Sunexpress 150 uçak olacak” dedi.

Website | + posts
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.