Coral Travel bu yıl Türkiye’ye kaç turist getirecek?

0

Coral Travel Antalya buluşması ve Starway World Best Hotels 2021 ödül töreni Xanadu Resort Belek Hotel’de gerçekleşti.

Etkinlikte Coral Travel grup şirketlerinin çalışmalarıyla ilgili sunumlar yapıldı.

Coral Travel’in Türkiye iç pazarıyla Baltık ülkeleri (Litvanya, Letonya, Estonya), Almanya, Polonya ve Rusya pazarından getireceği turist sayılarıyla ilgili bilgiler verildi.

Coral Travel Rusya pazarı yöneticisi Ercüment Ünalan 2022 yılında yüzde 29 düşüşle 874 bin turiste hizmet verileceğini Türkiye’nin payının ise 500.000 kişi olduğunu vurguladı.

2022’de tüm pazarlardan Türkiye’ye 1 milyon 350 bin turist hedefi

OTI Holding’in tur operatörlüğü faaliyeti gösterdiği Almanya, Polonya, Rusya, Türkiye, Litvanya, Letonya, Estonya, Ukrayna, Belarus ve Gürcistan ile partner operatörlerin bulunduğu Azerbaycan ve Arnavutluk pazarlarıyla beraber toplam verileri açıklandı:

Buna göre şirket 2022’de 2 milyon 361 bin turiste hizmet vermeyi planlarken Türkiye’ye 1 milyon 350 bin turist getirmeyi hedefliyor. Bu rakam 2021’de 1 milyon 311 bindi.

Starway World Best Hotels 2021’ ödül töreninin gerçekleştirildiği organizasyonda, dünyanın dört bir yanından sıralamaya giren oteller ödüllerini aldı.

Maxx Royal Belek Golf Resort birinci, Calista Luxury Resort ikinci, Xanadu Island Hotel ise üçüncü olarak ödüllerini aldılar. İlk 100’e giren tesislerde dağılım ise; Türkiye’den 85, Mısır’dan 7, Yunanistan’dan 3, Rusya’dan 3, Tunus’tan 2 otel şeklinde gerçekleşti.

Website | + posts
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.