Detur Global satış performansını artırdı…

0

Avrupa’nın en büyük tur operatörlerinden Detur Global, ayrıcalıklı ürünleri ve Türkiye deneyimiyle İskandinavya pazarında öne çıkıyor. Erken rezervasyon döneminde de başarılı bir yükseliş grafiği yakalayan turizm markası, satışlarını pandemi öncesine göre yüzde 80 artırdı.

Turizm sektörü yoğun pandemi gündeminin ardından Rusya ve Ukrayna gerilimiyle yeniden hareketli günler yaşıyor. Turizm şirketleri mevcut planlarında revizyona giderken dünyanın konuştuğu politik-ekonomik gelişmelerin tatil taleplerine nasıl yansıyacağı da merak konusu. Avrupa’nın önde gelen tur operatörlerinden Detur Global ise uzmanı olduğu İskandinavya pazarına gerek deneyimi gerekse ayrıcalıklı ürün paketleriyle damgasını vurmuş durumda. Erken rezervasyon dönemi satışlarında 2019 rakamlarının çok üzerinde artış yakalayan tur operatörünün 2022 yaz sezonu öncesi son satış performansını Detur Global Pazarlamadan Sorumlu İcra Kurulu Üyesi (CMO) Yiğit Tezel değerlendirdi.

“Erken rezervasyonda yüzde 80 artış yakaladık”

Avrupa’nın doğusunda yaşanan gelişmelerin de etkisiyle İskandinavya pazarındaki bazı tur operatörlerinin kapasitelerinde azaltmaya gittiklerini belirten Yiğit Tezel şunları söyledi: “Detur Global olarak biz bu süreçte pozisyonumuzu koruduk. Türkiye satışlarımız diğer tur operatörlerinin üzerinde devam ediyor. Şubat ayının ortalarına kadar 2019 satışlarımızın yüzde 80 üzerine çıktık. Bu dönemde çok başarılı bir yükseliş grafiği yakaladığımızı söyleyebilirim. Ukrayna’da yaşanan gelişmeler görece olarak satışları etkiledi ancak bizim özellikle Türkiye’ye dönük satışlarımız 2019 seviyelerinde devam ediyor. Detur’un Türkiye’deki gücü ve kaliteli ürün çeşitliliği satış hızımızı korumamızı sağladı. Bu süreçte iptal veya ertelemenin çok az olduğunu söyleyebilirim. Gelişmeler doğrultusunda ‘son dakika’ taleplerin yine öne çıkacağı bir sezon yaşayacağımız düşüncesindeyim.”

“Seyahat pazarında kartlar yeniden dağıldı”

Ekonomik kriz, pandemi ve savaşın dünya ekonomisine ve turizme etkisini değerlendiren Tezel, “Özellikle Kuzey Avrupa’da pandemi sonrası bir normalleşme sürecine geçildiğini görüyoruz. Avrupa’da ekonomik krize bağlı enflasyondaki artışın tatil taleplerini olumsuz etkilemediği kanısındayım. Rusya ve Ukrayna arasında yaşanan gelişmelerin ise henüz turizm sezonuna nasıl yansıyacağı noktasında elimizde net bir bilgi yok. Evet mevcut siyasi iklim turizmcilerin istemediği bir havada ama iyimser her türlü diplomatik gelişme, mutlaka turizm endüstrisine ve dolayısıyla bekleyen taleplere olumlu yansıyacaktır. Şunu da unutmayalım ki pandemiyle beraber dünya seyahat pazarında kartlar yeniden dağıldı. Bu yeni duruma en iyi şekilde adapte olan güçlenerek yoluna devam edecektir. Detur Global stratejik olarak tüm hazırlıklarını geleceğe dönük yapıyor” şeklinde konuştu.

 

 

Website | + posts
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.