Dev Kruvaziyer Gemisi İstanbul’a Demirledi

Dev Kruvaziyer Gemisi İstanbul'a Demirledi

0

İstanbul kruvaziyer gemi turizminde eski günlerine dönüyor.

Dev kruvaziyer gemisi Galataporta yanaştı. Büyüklüğüyle dikkat çeken dev gemi, tarihi yarımadası manzarasıyla aynı karede buluştu. Bin yolcu kapasiteli geminin İstanbul’dan sonraki rotasında Avrupa bulunuyor.

Galataport açılışının ardından kruvaziyer gemilerini ağırlamaya başladı. Hayran bırakan tarihi yarımada manzarasıyla birleşen dev kruvaziyer gemisi görenleri büyüledi. Yüzen otel görünümündeki dev kruvaziyer gemisi arkasındaki binalarla birlikte ilginç manzaralar oluşturdu. Yunanistan’ın Mykonos adasından kalkan  Spirit of Discovery gemisi, 631 yolcusu ve 530 kişilik mürettebatıyla Galataport’a yanaştı.

‘Spirit of Discovery’ 5 yıldızlı bir otelin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tasarlanmış, gemi 236 metre uzunluğunda ve 31,2 metre genişliğinde. Gemide; tiyatro, kütüphane, golf simülatörü ve havuz alanları, barlar ve restoranlara ek olarak, spor salonu, SPA alanı ve her kamaranın kendi balkonu var.

Avrupa’ya yol alacak
Geminin limandan ayrılarak Avrupa’ya gideceği öğrenildi. Türkiye’ye, kruvaziyer gemileriyle gelen turistler, İstanbul’da birkaç gün geçirerek tarihi mekanları geziyor, eğlence mekanlarında vakit harcıyor, alışveriş yapıyor.

 

Website | + posts
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.