Edip İlkbahar; “Yeni sezona dünya çapında ödüller İle Hazırlanıyoruz”

0

Alarko Turizm Grubu’nun, misafirleri ve turizm otoriteleri tarafından her sene dünyanın en iyileri arasında gösterilen tesisi Hillside Beach Club, sahiplendiği “İyi Hissettirme” anlayışını tüm uygulamalarında yaşatıyor ve aldığı ödüllerle turizm sektöründe öne çıkıyor.

Tatil, eğlence ya da daha geniş anlamda boş zamanları değerlendirme olarak ifade edilen “leisure” kavramını Türkiye’ye ilk taşıyanlardan biri olan Alarko Turizm Grubu Başkanı Edip İlkbahar, ‘sürekli gelişim’ ve ‘öğrenme’ üzerine kurulu olan Hillside kültürü ile dünyaca ünlü kurumların dikkatini çekmeye devam ediyor.

SERVİS ANLAYIŞI İLE ÖRNEK GÖSTERİLİYOR

Güleryüzlü personeli, beklentilerin ötesindeki gönülden servis anlayışı ile sektöründe örnek gösterilen Hillside Beach Club, konaklama sektöründe mükemmeliyetin simgesi olarak da tanımlanan ve Four Seasons, Ritz, Rosewood gibi zincir markaların da çeşitli kategorilerde katıldığı “Haute Grandeur” 2021 ödüllerinde global seviyede “Best Leisure Hotel of the World” seçildi ve dünyanın en iyileri arasında yer aldı. Aynı yıl içinde British Airways’in tur operatörü BA Holidays tarafından yapılan misafir puanlaması ile “Misafir Memnuniyetinde Mükemmellik” sertifikasını da kazanan Hillside Beach Club, 5 yıl üst üste bu ödülü alma başarısını etti.

BAŞARILARINA YENİLERİNİ EKLEDİ

Koronavirüs salgını ( COVID – 19 ) sebebiyle uygulanan seyahat yasakları ile  dünya çapında zor günler yaşayan turizm sektöründe, aldığı önlemler ve yeni uygulamaları ile de örnek gösterilen Hillside, dünyanın en büyük seyahat sitesi TripAdvisor kullanıcıları tarafından verilen yorumlar ile Travellers Choice “Certificate of Excellence” ödülünü de 11 yıl üst üste kazanarak başarılarına yenilerini ekledi.

DÜNYADAKİ 1.000 OTELDEN BİRİ

Her biri farklı alanda çalışma, iyileştirme ve denetim gerektiren 10 adet sertifikaya sahip olan Hillside Beach Club, İngiltere Seyahat örgütü ABTA’nın uyguladığı bir sürdürülebilirlik sistemi olan ve 160 adet sürdürülebilirlik kriterini gerçekleştirerek alınabilen “Travelife Gold” sertifikasını dünyada alan sadece 1.000 otelden biri. İyi hissettirme misyonunun bir parçası olarak gördüğü sürdürülebilirlik kavramını 3 ana başlık altında toplayan Hillside Çevre, insan ve yerele destek başlıkları ile iklim değişikliği etkisini azaltmak için doğal kaynakların korunması, sorumlu tüketim ve atık yönetimi, insan kaynağının önemi, çevresel yönetimde sürdürülebilir projeler ve yerel üreticiler ile sürdürülebilir iş birliklerine odaklanarak uygulamalarını gerçekleştiriyor.

DÜNYANIN EN İYİLERİ ARASINDA

Yurt dışı basınından gördüğü yoğun ilgi ve aldığı ödüllerle ülkemizin tanıtımına katkıda bulunan Hillside Beach Club, ünlü İngiliz gazetesi The Times tarafından seçilen yılın tatil destinasyonları arasında yer alarak bir kez daha dünyanın en iyileri arasında gösterildi. İngilizlerin tatil tercihlerini yönlendiren The Times gazetesinin seyahat ekinde tatil yapılması gereken yerler arasında Türkiye’den Hillside’ın yer aldığı listede, Bordeaux, Venedik, Portekiz, Mayorka ve Toskana da sıralanıyor.

Website | + posts
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.