Ersoy, TÜRSAB başkanlığı İçin ‘kullanışlı aday arıyor’ İddiası…

0

Turizm eski bakanı Bahattin Yücel’den dikkat çeken iddia… Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un, gelecek TÜRSAB yönetimini belirlemek için “kullanışlı ve yönetilebilir” aday arayışına girdiği yönünde duyumlar geldiğini açıklayan Bahattin Yücel, Ersoy’un bakanlığı sonrasına yönlendirebileceği bir TÜRSAB bırakmayı planladığını ifade etti.

Bir turizm portalında yazdığı “TÜRSAB’ta Seçim heyecanı başlıyor” başlıkla yazısında önemli iddialarda bulunan Bahattin Yücel, Ersoy’un, TÜRSAB Başkanlığına aday olabileceğini umut ettiği kişilerle görüşmeye başlayıp, “maddi, manevi destek” vaadinde bulunduğu yönünde haberlerin geldiğini açıkladı.

“Bu söylentilerin doğru olmadığına inanmayı, TÜRSAB’a yıllarca hizmet etmiş bir eski yönetici kimliğimle, herkesten çok daha fazla istiyorum” diyen Bahattin Yücel, yazısına şöyle devam etti: “Atanmış bakanımıza, bu gerçekliği geçtiğimiz seçimlerde perde arkasından desteklediği listede yer alan meslektaşlarını seçmeyerek, bir kez gösterdiler. Önümüzdeki seçimlerde bir kez daha yineleyeceklerine hiç kuşku yok.

TÜRSAB’ı işlevsizleştirmek, kurumu tabi bir meslek kuruluşu haline getirmek için birtakım yetkilerin kullanmasına gerek yok. Bakanlık bu yönetimle çalışmak istemiyorsa, onların bekledikleri yasal değişiklikleri rahatlıkla yapabilir. Bu durumda işbaşındaki yönetim önümüzdeki seçimlerde aday olmak bile istemeyecektir.

TÜRSAB Yönetiminin haksız rekabete yol açan, özel gruplara hizmet eden, belki bilançoları küçük ama turizme katkıları çok büyük üyelerini korumak dışında, hiçbir amacının olmadığı çok açık.

Yaşadığımız kriz ortamında Bakanlığın; sektörün bileşenleri arasında en üst sırada yer alan TÜRSAB’ı, küçültmeye değil tam tersi bir yaklaşımla, sahiplenmesine ihtiyaç var.

Son söz; TÜRSAB Sayın Bakandan önce vardı. Sonra da olacaktır.”

Website | + posts
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.