Göcek Butik Otel

0

Şehrin sıkıntısından gürültüsünden uzak huzur verici bir tatil mi istiyorsunuz ?  Göcek kendi halinde küçük bir yer. Burada tam hayallerinizdeki gibi sessizliği yaşayabilir ve rüya gibi bir tatil yaparak evinize geri dönebilirsiniz. Eğer Göcek hakkında tecrübeniz varsa , daha önceden burada tatil yapmışsanız veya buraya gelmişseniz zaten Göcek çevresinde mükemmel koyları, Göcek’in yelkenleri ve teknekeri konusunda Türkiye’de en çok tercih edilen yerlerden biri olduğunuda biliorsunuzdur.

Fethiye

Bir başkadır Fethiye göcek butik otelleri. Tatil araştırması yaparken Fethiye bölgesini ihmal etmeyin. Türkiye’nin en gözde tatil beldeleri arasında olan Fethiye mükemmel doğa güzellikleriyle tatilcilere hizmet veriyor.

Dalyan’ın 90km doğusunda bulunan Fethiye,doğal güzellikleri ve tarihsel zenginlikleriyle önde gelen turizm merkezlerinden biridir.Bugünkü Fethiye kenti yakınlarındaki Belen’de İÖ 3000’lerde kurulduğu sanılan antik Telmessos kenti Likya’nın Karia sınırında yer alıyordu.Yüzyıllar boyunca Akdeniz’de hüküm süren bütün uygarlıkların elegeçirdiği kent İS 8. yüzyılda Anastasiuopolis , 9. yüzyıldan sonra da Makri adıyla anılmaya başlandı. Zamanla Meğri’ye dönüşen adı 1913’te uçağı düşen ilk hava şehitlerimizden Fethi Bey’in anısına bugünkü adını almıştır.

Website | + posts
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.