Jet2Holiday Otelciliğe Yatırım Yapmayacak!

Jet2Holiday Otelciliğe Yatırım Yapmayacak!

0

Jet2 Holidays CEO’su Steve Heapy, jet2Holiday’ın otelcilik yapma gibi bir niyetinin olmadığını söyledi.

Steve Heapy , Jet2holiday için Türkiye’nin İngiltere pazarında en büyük pazarlarımızın başında geldiğini, Türkiye’de büyümeye daha da devam edeceklerini belirtti.

Otel yatırımlarının olmadığına vurgu yapan Heapy, ”Biz otel yatırımını düşünmüyoruz. Bizim en büyük yatırımlarımız uçaklarımıza ve tur operatörümüzedir. Otel yatırımı işini uzmanlarına bırakıyoruz. Biz otel  açmak yerine Türk otelcilerine destek vermeyi tercih ediyoruz” dedi.

Rekabetten korkmuyoruz

Otellerden tek yetkililik isteyip istemedikleri ile ilgili bir soruyu cevaplandıran Heapy, ”Biz rakiplerimizin yaptığı gibi otellerden tek yetkililik istemiyoruz. Tek yetkili anlaşması istemiyoruz. Çünkü biz rekabetin olduğu yerde daha fazla kazanç olduğunu düşünüyoruz. Tek yetkilik bir zorunluluk değildir. Biz daha fazla yatağı doldurmak istiyoruz. Biz rekabetten korkmuyoruz. Güçlü partnerler istiyoruz. Rekabet ne kadar çok olursa otelci o kadar güçlü olur” diye konuştu.

Steve Heapy, Jet2Holiday’ın İngiltere pazarı dışında başka bir pazarda daha tur operatörü yapmak isteyip istemediği ile ilgili soruyu da şu şekilde cevapladı:

”Biz İngiltere pazarından başka pazarlarda yakın zamanda olmayı düşünmüyoruz. Pandemi döneminde bazı işletmeler kötü yönetim yüzünde Thomas Cook gibi batma noktasına geldiler. Biz bütün gücümüzü İngiltere pazarı için harcayacağız.

Thomas Cook’un batmasından dolayı İngilterede oluşan açığın büyük bölümünü biz kapattık. Ancak pandemi sürecine girildi. Şu anda hala bir açık var. Bu açığı kapatmak için çalışıyoruz. Biz Jet2Holiday olarak 2022 yılına odaklandık. 2019 yılını biz zaten 2021 yılında geçtik. Bizim müşterilerimize verdiğimiz güvenle büyümemizi sürdürüyoruz. Her yıl biraz daha büyüyeceğiz.

Türk yetkililerine bize duydukları güven nedeniyle teşekkür ediyorum. Onların güveni sürdüğü sürece biz her zaman burada olacağız ve büyüyeceğiz.”

 

Website | + posts
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.