Limak Holding’e sanatçı tepkisi: Bir kuruşları geçerse haram olsun…

0

Turizm sektörünün önde gelen yatırımcılarından Limak Holding’e beklenmedik bir tepki geldi.

Sanatçı Yasemin Göksu aldığı kamu ihaleleriyle gündeme gelen Limak Holding’e türküsünü vermedi. Göksu, Limak Holding için 18 Mart Çanakkale Zaferi videosu hazırlayacak olan bir şirketin, Urumeli Hatırası albümündeki “Mendilimin Yeşili” türküsünü bedeli karşılığında kullanma teklifini reddettiğini duyurdu.

Aç kalırım daha iyi

Twitter’dan konuya ilişkin paylaşım yapan Göksu “Bel kemiğime çivi battı sandım. Bir kuruşları geçerse haram olsun bana. Aç kalırım daha iyi!” diyerek teklifi reddettiğini anlattı.

Göksu tweetinin binlerce defa paylaşılmasının ardından bir açıklama daha yaparak şunları söyledi: “Bir düzeltme yapalım, böyle reklam yapıyor gibi olmasın lütfen. Hiç öyle bir niyetim yok zira. Bu konunun böyle algilanmasini hiç istemem. Benden türküyü doğrudan Limak Holding değil, onlar adına Çanakkale Zaferi için bir video hazırlamak isteyen bir şirket istedi.

Bugün Tıp Bayramı diye doktorlara ithafen paylaşacaktım türküyü aslında. Ama yazdığım twit birden çok sayıda rt edilince, reklam yaptığım düşünelmesin diye onu paylaşmadım.”

 

Website | + posts
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.