MARRIOTT INTERNATIONAL ALTI YENİ OTEL İÇİN AKTARLI GRUP İLE ANLAŞTI

0

Marriott International, Aktarlı Grup ile Türkiye’nin önemli lokasyonlarında altı otel açmak üzere bir sözleşme imzalandı. Sözleşme dahilinde global otelcilik grubunun The Tribute Portfolio markası Türkiye’ye ilk defa giriş yaparken, ülkedeki Autograph Collection Hotels, The Luxury Collection ve AC Hotels portföyleri de genişleyecek.

Marriott International Avrupa Otel Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Paul Rosenberg konuyla ilgili şu şekilde konuştu:

“Altı yeni otel için imzaladığımız sözleşmeyle, ülkedeki yaygınlığımızı Aktarlı Grup ile daha da genişletmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Marriott International olarak Türkiye pazarında başarılı bir işletme geçmişine sahibiz, bu sayede portföyümüzü genişletmek için önemli fırsatlar söz konusu ve Türkiye’de turizm sektörünün gelişimini desteklemeye kararlıyız.”

İmzalanan sözleşme, İstanbul’un ve İzmir’in hareketli bölgelerinde yer alan altı dönüşüm ve kullanım amacı değişiklik gösteren yeniden uyarlama projesini kapsıyor. Şehrin çeşitli konsolosluklara ve müzelere ev sahipliği yapan bölgesine yakın bir konumda yer alan Adahan Pera Istanbul, Autograph Collection otelinin 2022’de açılması planlanıyor. Üç tarihi binadan oluşan DeCamondo Galata, Istanbul, a Tribute Portfolio Hotel de önümüzdeki yıl açılacak. AC by Marriott İstanbul Old Town ile iki Luxury Collection oteli olan Legacy Ottoman, a Luxury Collection Hotel, İstanbul ve Sansaryan Han, a Luxury Collection Hotel, İstanbul’un ise 2023 yılında açılması bekleniyor.

Öte yandan, İzmir kıyı şeridinde inşaatı devam eden yeni AC by Marriott İzmir Karşıyaka otelinin de 2022’de açılması bekleniyor. Adahan Pera İstanbul, Autograph Collection, DeCamondo Galata, İstanbul, a Tribute Portfolio Hotel ve AC by Marriott İzmir Karşıyaka otelleri Aktarlı Grup adına Access Hospitality tarafından işletilecek.

Konuyla ilgili Aktarlı Grup Yönetim Kurulu Başkanı Rauf Aktarlı şu açıklamalarda bulundu:

“Pandemiye rağmen yatırımlarımızı sürdürüyor, Marriott International ile imzaladığımız bu önemli sözleşmelerle Türk ve uluslararası otelcilik sektörüne katkıda bulunmaktan gurur duyuyoruz. 1.000 çalışandan oluşan ekibimizle birlikte yeni oteller geliştirmeye, Marriott International gibi Türkiye pazarında büyümeye kararlı şirketlerle ilişkilerimizi güçlendirmeye devam edeceğiz.

” Aktarlı Grup adına konuşan Aydın Aktarlı ise şunları söyledi: “Türkiye’ye yeni ve seçkin markalar getirmek için Marriott International ile stratejik iş birliği yapmaktan ve bu kapsamda Access Hospitality ile birlikte çalışmaktan heyecan duyuyoruz. İmzalanan altı yeni sözleşme, tüm işletmelerimizde en yüksek tasarım ve kalite standartlarını sağlama ve misafirlerimize birinci sınıf bir deneyim sunma taahhüdümüzün bir göstergesi.”

Access Hospitality Başkanı Haluk Özdoğan da şu yorumda bulundu:

“Access olarak 30 yıldan uzun bir süredir yatırımcılara ve geliştiricilere en iyi çözümleri sunma kararlılığıyla faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Aktarlı Grup ve Marriott International arasında imzalanan bu kilometre taşı niteliğindeki sözleşmenin bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz.”

Website | + posts
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.