Necati Topaloğlu; “Otellerimiz açılıyor, Avrupa pazarı hareketlendi”

0

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, turizm sezonu öncesinde değerlendirmelerde bulundu.

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Rusya’nın Ukrayna’yı işgali nedeniyle turizm sektöründe bir belirsizlik olduğunu belirterek, turizmin dilinin barış olduğunu aktardı.

İlçemize gelenlerin yüzde 70’i Rus ve Ukraynalı

Rusya ile Ukrayna arasındaki savaşın barış diliyle sona erdirilmesi gerektiğinin altını çizen Topaloğlu, “Savaşın bir an önce bitmesini istiyoruz. Kemer’in en önemli geçim kaynağı turizmdir. Turizm pamuk ipliğine bağlı bir sektör. Son dönem Pandemi ile birlikte tüm dünya gibi bizde bölge olarak sıkıntılı günler yaşadık. Tam bu sıkıntıları aşmışken, şimdide de Rusya-Ukrayna savaşı ortaya çıktı. İlçemize gelen misafirlerin yüzde 70’i Rus ve Ukraynalı. Bölgemizde otellerimiz açılıyor.” dedi.

Avrupa pazarında hareketlenme var

Topaloğlu, turizmcilerle yaptığı görüşmeler sonrası Rusya ve Ukrayna pazarlarının yanı sıra Avrupa pazarında da hareketlenme olduğunu ifade ederek “İnşallah bu savaş biran önce sona erer ve millet bir nefes alır. Zaten iki yıldır pandemi nedeniyle zor süreçlerden geçtik. Şu anda Avrupa pazarında da bir hareketlenme var. İngiliz pazarından yaklaşık bir milyon kişi bekleniyor. Almanya pazarından da talepler olduğunu duyuyoruz. Ayrıca Sırbistan, Litvanya, Kazakistan gibi farklı pazarlardan da talep var. İnşallah bu krizi de atlatacağız.” ifadelerine yer verdi.

 

Website | + posts
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.