Oteller fiyatlarını artırmayınca 2024 Türkiye satışları üç kat arttı

0

Rus Tur Operatörü FUN&SUN’un CEO’su Vladimir Rubtsov Antalya’da basın toplantısında konuştu.

Türkiye erken rezervasyon satışları geçen yıla göre 3 kat arttı

Rubtsov, 2024 yaz sezonu için Aralık ortasında Türkiye’ye yapılan erken tur rezervasyonlarının hacminin geçen yılı üç kat aştığını söyledi. Rubtsov 2024 yaz sezonu için erken rezervasyonların açık olduğu destinasyonlar arasında Türkiye’nin tartışmasız lider konumda olduğunu da ifade etti.

Türk otellerinin euro bazında fiyatlarını yükseltmemeleri talebi artırıyor

Rubtsov 2024 yılı için Türkiye’deki otellerin büyük çoğunluğunun euro bazında fiyatlarını Mayıs-Haziran 2023 düzeyinde bıraktığını bazı otellerin fiyatlarının ise 2023’e göre yüzde 10-30 daha düşük olduğunu ifade etti. FUN&SUN genel müdürü, bu koşullar altında Türkiye’ye yaz turlarının maliyetinin esas olarak ruble kuruna bağlı olduğunu açıkladı. Rusya’da yeni yıldan önce ikramiye ve diğer ek ödemeleri alanlar da dahil olmak üzere birçok kişinin erken rezervasyon fırsatlarından yararlandığını ve iyi fiyata tur satın aldığını belirten Rubtsov, 2 Hiç kimse rublenin bundan sonra ne olacağını tahmin edemez”

Türkiye için esas belirleyici Ocak satışları olacak

Yeni yıl öncesinde tur satışlarında yaşanan artışların geleneksel olduğunu belirten Rubtsov, ” Türkiye’de yaz için erken rezervasyonların ilerleyişini görmek için 10 Ocak ile 31 Ocak 2024 arasındaki dönem en gösterge niteliğinde olacaktır. O zaman tatilden sonra kaç kişinin acentelere ulaşacağını ve Türkiye’ye önceden rezervasyon yapmaya hazır olacağını göreceğiz” dedi.

Website | + posts
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.