Ralph Schiller: 1.2 milyon turisti Türkiye’ye getirdik, bizim İçin İtici güç oldu

0

Antalya’daki Swandor Topkapı Palace’ta gerçekleştirilen FVW TravelTalk kapsamında “Maliyet patlaması, korona etkileri, yapısal değişiklikler: Turizm 2023 ve sonrasında nereye gidiyor?” başlığı adı altında panel düzenlendi.

Pandemi öncesinin yüzde 70’ine yaklaştık

Panelde konuşan FTI Group CEO’su Ralph Schiller pandemi dönemi öncesinin yüzde 70’ine yaklaştıklarını ifade etti. Schiller şöyle konuştu: “Güçlü bir ilerlememiz var. Özellikle, Türkiye’de. Türkiye bizim en önemli destinasyonlarımızdan biri. 1.2 milyon ziyaretçiyi Türkiye’ye götürdük ve bu bizim için önemli bir rakam ve itici bir güç oldu. Müşteriler artık uzun uzadıya tatil programı yapmıyor, hemen satın alıyor. Bu müşteriler arasında değişen bir davranış şekli. Seyahat organizasyonları esnek olmalı. Çoğu insan seyahat etmek istiyor fakat onlar endişeli ve geleceği bilmiyor, biz bu noktada onlara yardımcı olmalıyız. Bu bir noktada da politik bir karar. Ben güçlü bir rezervasyon artışı bekliyorum.

Artık sektör son birkaç yıla göre umutsuz, depresif ve kırılgan bir yapıda değil. Güçlendik. Disiplinli olmalı, değişen trendlere ayak uydurmalıyız. İnsanlar esnek, kaliteli, güvenli ve uzun süreli tatillerle ilgileniyorlar bu değişen trendlerden birisi. Bunun üzerinde durmalıyız. İnsanlar seyahat etmek istiyor bu durumda bir değişiklik olmadı fakat sektör ve pazara baktığımızda temel değişikliler olduğu mevcut.”

Website | + posts
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.