Rus otellerine iyi haber!

0

Rusya hükümeti otelleri sevindirecek bir karar aldı.

Rusya hükümeti oteller için 5 yıl boyunca KDV’nin sıfırlanması kararı aldı.

Sıfır KDV ile ilgili federal yasa taslağı Maliye Bakanlığı, Rostourism ve İnşaat Bakanlığı tarafından ortaklaşa geliştirilecek ve ” Turizm ve konaklama endüstrisi” ulusal projesi çerçevesinde uygulanacak.

Oteller ve kamp alanları da dahil olmak üzere turizm endüstrisi tesislerini kiralayan veya yöneten veya bunlarla birlikte turizm ve gezi hizmetleri veren, özellikle tesislerin altyapısını kullanarak, örneğin tesislerin işletilmesini sağlayan kuruluşlara % 0 KDV oranı verilecek.

Mevcut durumda Rusya, turizm ve konaklama endüstrisi için dünyadaki en yüksek KDV oranlarından birine sahip. Ülkedeki otellerde KDV yüzde 20 olarak uygulanıyor.

Rusya Federal Turizm Ajansı (Rostourism) ‘den yapılan açıklamada “ Hükümet tarafından otel sektörü için alınan KDV’nin sıfırlanması kararı, geçtiğimiz yıllarda sektörün gelişimi için hepimizin beklediği, uzun zamandır beklenen, atılım ve önemli bir karardır. Ulusal turizm projesinin önlemleriyle birlikte bu karar, endüstriyi daha rekabetçi hale getirecek, yeni yatırımcılar çekecek ve Rus turizminin en önemli sorunlarından biri olan yüksek kaliteli modern otellerin önündeki engellerin aşılmasını sağlayacak ” denildi.

 

Website | + posts
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.