Rusların Kasım tercihlerinde Türkiye 3. sırada!

0

Rusların Kasım tatiline bir ay kaldı. Bu yıl Rusya Ulusal Birlik Günü 4 Kasım Cumartesi gününe denk geliyor. Ulusal Birlik Günü sebebiyle bu yıl 6 Kasım Pazartesi resmi tatil olacak. Ayrıca 3 Kasım Cuma günü çalışma günü kısaltılacak.

Rus Tur operatörlerinin özet tahminlerine göre Kasım ayında tatil amaçlı hafta sonu turlarına olan talep geçen yıla göre yüzde 10-15 oranında arttı. Tur operatörü şirketleri Coral Travel , PEGAS Touristik, FUN&SUN, Anex, Space Travel, TEZ TOUR, Ambotis Holidays, ALEAN, Russian Express ve Dolphin uzmanlarına göre Kasım tatilleri için rezervasyonların zirvesi Ekim ortasında olacak. Bu zamana kadar çoğu turist seyahatin yönüne ve bütçesine karar verecek.

Tur operatörü temsilcileri Rusların Kasım tatillerinde 3-7 günlük ekonomik turlara yoğun ilgi göstereceğini belirtiyor.

Türkiye 3. sırada

Rus Tur operatörleri, Kasım tatilleri için (Ekim başı itibarıyla) en çok rezervasyon yapılan ilk 5 destinasyonu belirledi. Buna göre Rusların Kasım tercihlerinde ilk sırada Birleşik Arap Emirlikleri(BAE) yer alıyor. İkinci sırada Tayland, 3. sırada Türkiye, 4. sırada Mısır ve 4. sırada Rus tatil beldeleri geliyor. Ekim başı itibarıyla rezervasyonların %20-25’i BAE’ye, %15-17’si Tayland’a, %12-15’i Türkiye ve Mısır’a, %8-10’u Rusya’ya yönelik turlardan oluşuyor.

Antalya Kasım’da tarifeli ve charter uçuşlar İstanbul direkt uçuş imkanları sebebiyle Rus turistlerden talep görüyor. Bir tur operatörü temsilcisi “ Ekim sonu – Kasım başı İstanbul’u ziyaret etmek için iyi bir zaman. Buradaki hava hala çok rahat, bu da dışarıda daha fazla zaman geçirmenize ve bu popüler şehrin manzaralarının ve mutfak zenginliklerinin tadını çıkarmanıza olanak tanıyacak.” diye konuştu.

Website | + posts
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.