Rusların yaz tatili tercihleri değişiyor!

0

Yaz aylarında plaj tatilleriyle birlikte doğa gezilerini aynı anda yapmak isteyen kitlede artış olduğunu bulan ATOR, tur operatörü Intourist tarafından paylaşılan verilere göre bu yaz sezonunda ülkenin güneyinde yer alan Soçi’nin Krasnaya Polyana bölgesine yapılan rezervasyonlarda yüzde 60 artış kaydedildiğini aktardı.

Intourist’e göre bu tür rezervasyonların sayısı 2019 yazına kıyasla 7 kat artış gösterirken, ayrıca iki büyük yerli tur operatörü Dolphin ve Aleana’nın istatistiklerine göre de dağ kümesindeki otellere yönelik yaz turlarının satışları bu yıl 10 kat yükseliş gösterdi.

Tur operatörleri, Soçi’de doğa otellerinin altyapı gelişimi ve aktif gezi fırsatları sayesinde sadık bir kitle kazandığını vurgularken, ATOR’un açıklamalarına göre bu büyümenin bir diğer nedeni de turistlerin dağ ve denizi tek bir seyahatte birleştirme imkanı nedeniyle bu tatil biçimini tercih etmeye başlaması.

Raporda görüşlerine yer verilen “Krasnaya Polyana” tatil köyünün genel müdürü Yana Perepechayeva, tur operatörlerinin ilgideki önemli artışla ilgili görüşlerine katıldığını belirtti.

İki yıl önce yaz aylarında tatil beldesindeki otellerin doluluk oranının yüzde 50’yi geçmediğini, ancak son sezonlarda temmuz ve ağustos aylarındaki yoğun tarihlerde bu rakamın yüzde 80’e ulaştığını belirten Perepechayeva, mayıs ayında tatil beldesindeki otellerin sezon için doluluk oranının yüzde 72 ile geçen yıla göre yüzde 15 puan daha yüksek olduğunu sözlerine ekledi.(Gazetem.ru)

Website | + posts
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.