THY’nin Rusya rötarlarının faturasını tur operatörleri ödüyor

0

Son dönemde Türk Hava Yollarının Rusya-Türkiye arasındaki seferlerinde artan rötarlar Rus turizm basınında da sürekli gündeme geliyor.

Antalya yolcularını isyan ettiren rötarlar!

Tatil için Türkiye’ye turu satın alan yolcular THY’nin rötarları yüzünden uzun saatler havalimanlarında beklemek zorunda kalıyor. Sadece tarifeli uçuşlar değil tur operatörleri için yapılan charter uçuşlarında da 13 saate varan rötarlar yaşandığı belirtiliyor. THY kaynaklı rötar şikayetleri hızla artarken tur operatörleri ciddi mağduriyet yaşıyor.

Rötarın faturası tur operatörüne!

Sektör uzmanları, tur operatörlerinin uçuş gecikmelerinden kaynaklı reklamasyonları diğer hava yolu şirketlerine fatura ederken, THY’ye edemediğine dikkat çekiyor. THY uçuşlarındaki gecikmelerin olağan hale geldiği ve 2 – 13 saat arasında değiştiği ifade ediliyor. THY uçuşlarındaki gecikmelerden kaynaklı ciddi yolcu mağduriyetleri ve tazminatların oluştuğu ancak tur şirketlerinin bunu THY’ye fatura edemediği öğrenildi.

13 saatlik rötar!

THY’nin uçuşlarındaki söz konusu gecikmeler Rus medyasına da yansıdı. Rus turizm haber portalı TourDom’da yayınlanan haberde, 23 Temmuz’da Vnukovo to Antalya uçuşunu yapan TK 3731 sefer sayılı THY uçağının 13 saat gecikmeli olarak havalandığı belirtildi.

Haberde, THY’nin başka uçuşlarında da rötarlar yaşandığı ifade edildi. Buna göre, Moskova’dan kalkacak TK 422 sefer sayılı uçak 02:35 yerine 04:40’ta, TK 3741 sefer sayılı uçak 14:40 yerine 18:20’de, St. Petersburg’dan kalkacak TK 3673 sefer sayılı uçak 15:05 yerine 22:35’te havalanabildi. Benzer durumun pek çok uçuşta yaşandığına dikkat çekiliyor.

THY’den açıklama yok!

Tur operatörlerinin, yaşanan gecikmeler nedeniyle yolculara tazminat ödediği belirtilirken, THY’nin yaşanan gecikmelere ilişkin herhangi bir açıklama yapmadığının altı çiziliyor. Havacılık uzmanları, yaşanan sorunun büyük ihtimalle uçak yetersizliğinden kaynaklandığını belirtiyor.

Uçuşlarda yaşanan bu büyük gecikmelerin sadece Moskova değil Rusya’nın diğer şehirlerinde de görüldüğü ifade ediliyor.

Website | + posts
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.