TTYD Yönetim Kurulu güven tazeledi

0

Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği TTYD’nin “19. Olağan Genel Kurul Toplantısı” 10 Mart 2022 Perşembe günü saat 10.30 Four Points by Sheraton Hotel Kağıthane’de gerçekleştirildi.

Genel Kurul’da 2021 dönemi Dernek faaliyetleri, sektördeki gelişmeler gözden geçirildi. Genel Kurul’da, son iki seneyi pandemi süreci ile geçiren ve olağan seyrine dönmesini beklerken, yeniden bir kriz yönetimine dönmüş bulunan sektörümüzün bu zorlu süreci ortak akıl ve birlikte hareket ederek aşabileceği değerlendirilerek, TTYD Yönetimi, başladığı yenilikçi projeleri sürdürebilmek üzere, görev onayı aldı. Güven tazeleyen TTYD Yönetim Kurulunun, yeni pazarlar ve yeni hedeflere odaklanarak 16 Mayıs 2022 tarihinde Mandarin Otel Bosphorus’ta gerçekleştireceği Turizm Yatırım Forumu 2022 – TIF 2022 başta olmak üzere çeşitli faaliyet, toplantı ve görüşler ile misyonu doğrultusunda turizm yatırımlarının artırılması için çalışmalarını sürdüreceği ifade edildi.

Narin: 33 yıllık birikimimizle katkı sunmaya devam edeceğiz

TTYD Başkanı Oya Narin Genel Kurul’da yaptığı konuşmasında: “Güzel ülkemizin, güzel insanlarımızın ve bulunduğumuz bu nadide sektör turizmin, başta Sayın Cumhurbaşkanımızın destekleri, değerli Turizm Bakanımızın candan sahiplenişi, kıymetli üyelerimiz ve diğer sektör kuruluşları ile işbirliği içerisinde tüm sorunlarımıza çözümler üreterek süreci yönetebileceğimize inancımız tamdır. Bir taraftan sezonun daha iyi olması için çabalarken diğer taraftan yapısal konularda paydaşlarımızla birlikte sektörün ilerlemesi için çalışmalarımıza devam ediyoruz. 2022 yılında da kurumumuzun 33 yıllık birikimi ile TTYD amaçlarına paralel bir şekilde, ülkemizin ekonomik ve sosyal yönden kalkınmasında politika oluşturulmasına katkıda bulunmak üzere faaliyetlerimize devam edeceğiz. Ve bir an evvel Ukrayna’da yaşanan bu insani trajedinin son bulmasını, komşu ülkelerimizde bu üzücü olayların bitmesini sabırsızlıkla bekliyoruz” dedi.

 

Website | + posts
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.