TUI’nin yeni CEO’su Antalya’da konuştu: Satışlar çok İyi gidiyor

0

Alman iş ve turizm dergisi fvw’nin Antalya’da düzenlediği (Fvw Travel Talk) kongre Almanya’nın en büyük tur operatörleri ile Türk turizmcileri bir araya getirdi.

Swandor Topkapı Palace’da düzenlenen kongreye Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, TÜROFED Başkanı Sururi Çorabatır ve AKTOB Başkanı Erkan Yağcı’nın yanısıra çok sayıda turizmci katıldı.

Kongrede konuşan TUI Grubu’nun CEO’su Sebastian Ebel pandemi döneminde çoğu partnerlerini ve müşterilerini kaybettiklerini fakat bütün bunlardan sonra TUI’nin satışlarının iyiye gittiğini söyledi. Sabit satışların çok iyi bir durumda olduğunu belirten Ebel, TUI olarak, Almanya ve İngiltere pazarları ile ilgilenmeyi düşündüklerini ifade etti. Ebel, “Bununla ilgili ortak ve partnerlerimizle anlaşmalarımızı hazırladık. Özellikle İngiltere pazarı değişiklik gösteriyor ve önümüzdeki yaz sezonunda oldukça büyük bir potansiyel gösterecek. Pandemiden önce rakiplerinden bir adım geride duran bir konumdaydık fakat pandemiden sonra biz İngiltere ve İngiliz pazarına ataklarda bulunduk” dedi.

Ebel, kruvaziyer turizmine de dikkat çekti: “Pandemiden sonra değişen trendlerde benim için sürpriz olan konu kruvaziyer tatili oldu. Talep oldukça arttı ve seyahat turizminde yeni bir platform yarattı. İçinde barındırdığı imkanlar da oldukça fazla.

Önemli olan pazara odaklanmak. Pazardaki sorunları, bu sorunlardan hangisinin bizi zorlayabileceğini bulmak ve önemlerini almak başarıyı getirir.”

Website | + posts
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.