Turizm yatırımcısından şok İddia: İşimizi elimizden almaya çalışıyorlar

0

Costa Cruises’ın en büyük gemisi Costa Venezia’nın İstanbul’u home-port yapmasını sağlayan AyCruise Yönetim Kurulu Başkanı ve Costa Group Yönetim Kurulu Üyesi Çetin Ay, Türkiye’ye getirmek istediği yatırımların engellendiğini belirtti.

“İstanbul’u turizm başkenti yaptık, başımıza gelmeyen kalmadı”

Turizm Güncel’e açıklamalarda bulunan Çetin Ay, “İstanbul’u turizmin başkenti yaptık, başımıza gelmeyen kalmadı. Destek olacakları yerde köstek oldular. Costa’nın en büyük gemisini İstanbul’a getirdik. Bu gemi sayesinde ülke uzun vadede milyarlarca euro para kazanacak. İstanbul otelleri kruvaziyer turistleri tarafından dolduruluyor. Haftada 8 bin zengin turist geliyor. Ayda 40 bin eder. İstanbul’daki 5 yıldızlı oteller benim şehre getirdiğim kruvaziyer gemisi sayesinde doluyor.” dedi.

“Türkiye’deki yatırımlarımız bazı kesimleri rahatsız etti”

Yatırımlarının Türkiye’deki bazı güçleri aşırı derecede rahatsız ettiğini söyleyen Çetin Ay, “Projelerimizi engellemeye çalışıyorlar. Birisi 3 yıldır görüştüğüm ve iş yapmak için ortaklığa başladığım şirkete, bu işi kendisiyle birlikte yapmayı teklif ediyor. Kendimi haysiyetsiz, onursuz hissetmem için çabalıyor. Ama ben hayatımın hiçbir döneminde haysiyetsiz yaşamadım.” değerlendirmesinde bulundu.

“İşimizi elimizden almaya çalışıyorlar”

Devletten ne maddi ne manevi destek aldıklarını kaydeden ay, “Adımızı bile kullanmadıkları gibi, işimizi elimizden almaya çalışıyorlar” ifadelerini kullandı. “Yöneltilen bu tacizden dolayı, İtalyan ve Alman ortaklarımdan özür diliyorum” diyen Çetin Ay, ülkeye yatırım yapmamaya ve ülkeyi terk etmeye zorlandığını ileri sürdü.

“Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmeme izin verilmiyor”

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Belçika’da görüştüğünü ve Erdoğan’ın kendisine “Türkiye’ye yatırım getirin” dediğini belirten AyCruise Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Ay, Türkiye’de Cumhurbaşkanının etrafına duvarlar örüldüğünü ve onunla görüşmesine izin verilmediğini belirtti. İstanbul’un kruvaziyer turizmine yaptığı katkının resmi yetkililerce kendi başarıları gibi sunulmaya çalışıldığına dikkat çeken Ay, 3-4 defa teşebbüste bulunmasına rağmen Erdoğan ile görüşemediğini belirtti.

Website | + posts
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.