Turizmciler İstanbul Valisi’yle buluştu

0

İstanbul Valisi Davut Gül’ün ev sahipliğinde düzenlenen Bâb-ı Âli Buluşmaları, turizm sektörü temsilcilerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Atatürk Kültür Merkezi’ndeki buluşmaya İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürü Coşkun Yılmaz, Türkiye Seyahat Acenteları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Firuz Barbaros Bağlıkaya, Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Yönetim Kurulu Başkanı Müberra Eresin, Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TTYD) Başkanı Oya Narin, İstanbul Vali Yardımcısı Özlem Bozkurt Gevrek, Beyoğlu Kaymakamı Can Aksoy, Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, Fatih Belediye Başkanı Mehmet Ergün Turan ile turizm sektörü temsilcileri katıldı.

Gül: İstanbul’da turizm gelir hedefine ulaşmak için çalışacağız

Buluşmada yaptığı değerlendirmede Vali Gül, “Konuştuğumuz konularda aynı amaca hizmet ediyoruz. İstanbul’umuza yaklaşık 16 milyon turist geliyor. Sizlerin hayatını kolaylaştıracak her öneriyi uygulamak isteriz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, 2024 yılı turizm gelir hedeflerini açıkladı. İstanbul özelinde bu hedefe sunabileceğimiz tüm katkıları sunacağız. Turizm polisi ve araç sayımızı artıracağız. Dilencilik ile ilgili gördüğümüz her yerde işlem yapıyoruz. Bunu kararlıkla sürdürdüğümüz müddetçe bu konuda ciddi bir yol alacağız. Mesleki eğitim merkezi ve okullarımızda turizm alanında nitelikli personelin yetişmesini sağlayacağız. Katkılarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Website | + posts
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.