Türkiye tatil fiyatı Rus basınında!

0

Moskovskiy Komsomolets gazetesi bu yaz önceki yıllardan farklı olarak Türkiye tatili fiyatlarının “istikrarlı bir seyir izlediğini” yazıyor. Buna göre şu günlerde Antalya’da kaçamak bir tatil yapmanın maliyeti erken rezervasyon dönemiyle hemen hemen aynı, hatta bazı durumlarda daha düşük.

Gazete bir haftalık Antalya tatilinin fiyatının 200 bin ruble (2 bin 200 dolar) civarında olduğunu yazıyor. Haberde Moskova-Antalya gidiş dönüş uçak bileti fiyatlarının 23 bin rubleden (256 dolar) başladığı bilgisi yer aldı. Fiyat Alanya istikametinde 26 bin, Bodrum’ istikametinde ise 28 bin ruble civarında.

Moskovskiy Komsomolets Antalya’nın merkezinde 4 yıldızlı bir otelde iki kişi bir hafta yarım pansiyon konaklama maliyetini de 100 bin ruble (1111 dolar) olarak aktarıyor. Her şey dahil otellerde ise bu fiyat 150 bin rubleye çıkıyor.

Bordum’da ise fiyatlar Antalya’ya kıyasla daha düşük. Yarım pansiyon bir hafta konaklama 60-70 bin ruble, her şey dahil otellerde ise 120-130 bin ruble.

Ancak gazete enflasyon nedeniyle uçak bileti ve otel fiyatlarının dışında kalan harcama kalemlerinin daha maliyetli hale geldiği uyarısında bulunuyor.

Website | + posts
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.