Türkiye uçakları dolu, Ağustos’ta kapasite artışı olacak mı?

0

ATOR’un tur operatörleri ve havacılık uzmanlarından aldığı bilgiye göre Türkiye’ye mevcut durumda hava ulaşımı yeterli değil. Yeni uçuşların devreye alınması gerektiğini belirten uzmanlar bu durumdan turizm sektörünün olumlu etkileneceğini ifade etti.

Rostourism, Türkiye’ye yeni uçuş izinlerinin verilmesi için Rusya hükümeti nezdinde çalışmalar yapıyor.

ATOR’un değerlendirmesinde ulaşım yetersizliğiyle ilgili örneğe de yer verildi. Rus şehri Ufa’dan Türkiye’ye halen tur operatörleri Pegas Touristik, ANEX Tour ve Intourist tarafından turist taşınıyor.

Ufa’dan Türkiye yönüne 26 Temmuz’a kadar düzenlenen tüm turlar satıldı. 30 Temmuz tarihli turlarda ise çok az yer kaldı. Intourist temsilcileri, benzer bir tablonun Ağustos ayında da söz konusu olduğunu ifade ediyor.

Temmuz’da 580 uçuşa izin, Ağustos’ta Rusya Türkiye uçuş programını genişletilebilir

ATOR’un değerlendirmesinde şu ifadelere yer verildi: 3 Türk havayolu için Rusya Ulaştırma Bakanlığı tarafından onaylanan kota Temmuz ayında sona eriyor. Temmuz ayı için bu kotaya göre, bir önceki döneme göre (15 Mayıs – 20 Haziran arası) yaklaşık 40 uçuşluk bir artış oldu: Kota yaklaşık 540 uçuştu ve Temmuz’da 580 oldu. Yüksek sezon nedeniyle Ağustos ayında uçuş programının genişletilebilir.”

Website | + posts
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.