Türkiye ve Kolombiya Karşılıklı Olarak Turizmi Geliştirecek

0

Kolombiya Ankara Büyükelçisi Julıo Aníbal Rıaño Velandıa, DEİK/Türkiye-Kolombiya İş Konseyi Başkanı Ilgaz Manuel Bağlıkaya, Procolombia Türkiye Direktörü Marcela Monroy ve Ticaret Ataşesi Valeria Gonzalez Williamson, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Genel Merkezi’ni ziyaret etti.


TÜRSAB Başkanı Firuz B. Bağlıkaya, Bilgi Teknolojileri ve Medya İletişimi Grup Başkanı Mesut Kanat ile Stratejik Planlama, Koordinasyon ve Pazarlama Grup Başkanı Levent Demirel’in katıldığı toplantıda Türkiye-Kolombiya arasında karşılıklı turizmi geliştirmek üzere görüşler paylaşıldı.
“ÇOK BAŞARILI OLACAĞIMIZA İNANIYORUM”
Kolombiya Ankara Büyükelçisi Julıo Aníbal Rıaño Velandıa, toplantıdan duyduğu memnuniyeti şu sözlerle ifade etti: “Uzun süredir bu toplantıyı gerçekleştirmek istiyorduk. Turizmi geliştirmek ve tanıtmak için iş birliği yapmamız çok önemli. Sektörün toparlanması önceliğimiz, bunu birlikte başaracağız. İlişkilerimiz stratejik ve doğal olarak 66 yıl önce başlıyor. Osmanlı döneminde Kolombiya’ya göçler olduğunu biliyoruz. Kültürel değerlerimiz açısından birbirimize çok benziyoruz. Diplomatik bir klişe olarak değil; birlikte emek vererek gerçekten çok başarılı olacağımıza inanıyorum.”

Turizmin gelişmesi için TÜRSAB ve DEİK ile ortaklaşa çalışmanın öneminin vurgulandığı toplantıda; uçuş sayılarının artırılması, iki ülke seyahat acentalarının katılımlarıyla düzenlenecek B2B görüşmeler ve webinarlarla yeni iş birliktelikleri oluşturulması yönünde kararlar alındı.

“ULAŞIM OLMADAN SAYILARI ARTIRAMAYIZ”
TÜRSAB Başkanı Firuz B. Bağlıkaya ise konuşmasında iki ülke arasındaki uçuşların artırılması gerektiğine dikkat çekti. Bağlıkaya, “Son derece mutluyuz. Pandemi sebebiyle bir araya gelememiştik.  Türklerin ve Kolombiyalıların çok ortak noktası olduğunu düşünüyorum. Kültürel olarak benzerliklerimiz var. İlişkilerimizin çok daha ileri seviyede olmasını arzuluyoruz. Birlikte çalışarak bu hedeflere ulaşacağımıza inanıyorum. Elbette biz işin turizm tarafı ile ilgileniyoruz. Kolombiya’ya sadece THY uçuşları mevcut. Diğer tarifeli havayollarının da buraya uçuş yapmaları lazım. Ulaşım olmadan sayıları artıramayız” dedi.

Toplantıda, Mart-Nisan aylarında Kolombiya Turizm Bakan Yardımcısı Julian Guerrero Orozco ve seyahat acentalarının katılımlarıyla İstanbul’da bir tanıtım ve iş birliği toplantısı düzenleneceği bilgisi paylaşıldı.

Website | + posts
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.