Türkiye’yi satan tüm tur operatörleri artıda!

0

AKTOB Başkanı Kaan Kaşif Kavaloğlu ITB Berlin fuarında 2023 yılına ilişkin ilk verileri elde etme fırsatı bulduklarını, verilerin geçen yıla göre yüzde 30 daha iyi olacağını söyledi.

Türkiye’yi satan tüm tur operatörleri artıda görünüyor

Türkiye’nin standının yoğun ilgi gördüğünü ve fuarın sadece turizm profesyonellerine yönelik olduğunu anlatan Kavaloğlu, “İngiltere, Almanya, Benelux ülkeleri, Batı Avrupa pazarı, Türkiye ve Antalya için tüm tur operatörlerinde artıda görünüyor. 2019 en yüksek verilere ulaştığımız rekor yılı olmuştu. Antalya özelinde bu yıl gelecek turist sayısının 15 milyonun altına düşmeyeceğini düşünüyorum.” diye konuştu.

Otellerde şu anda Batı Avrupa’dan, İngiltere’den, Almanya’dan, Fransa’dan, Belçika ve Hollanda’dan ciddi turist olduğuna dikkati çeken Kavaloğlu, Ramazan ayını Türkiye’de geçirmeyi tercih eden Orta Doğu’dan da turist profili olduğunu bildirdi.

Rusya bir, Almanya iki, İngiltere üç numara olur

Hareketli sezon beklediklerine değinen Kavaloğlu, “Rusya bir numara, Almanya iki, İngiltere üç numara olur diye bekliyorum. Avrupa pazarı geçen seneye göre çok daha iyi olacak gibi gözüküyor. Özellikle şu anda Türkiye’ye satan tüm tur operatörleri artıda.” dedi.

Website | + posts
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.