15 Mart’tan sonra tur satışlarında artış!

0

Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR), ülkedeki paket tur satışlarının 15 Mart’tan itibaren artışa geçtiğini açıkladı.

Batı ülkelerinin hava sahalarını kapatması ve devletin iç turizmi destekleyici turizm geri ödeme programını tekrar yürürlüğe sokmasıyla birlikte Rusların içerde tatil turu taleplerinde artış yaşanmaya başlandı.

Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR), ülkedeki paket tur satışlarının 15 Mart’ta yeniden başlatılan turistik geri ödeme (Cashback) programı sonrası bir önceki haftaya kıyasla bölgeye ve seyahat acentesine göre yüzde 50 ila yüzde 200 arasında yükseldiğini açıkladı.

Rusya Federal Turizm Ajansı (Rosturizm), hükümet tarafından iç turizmi desteklemek için daha önce sunulan ve yerli turistlerin tatil harcamalarının bir kısmını karşılayan turizm geri ödeme programını yeniden başlatma kararı almıştı.

Yeniden başlayan programın 1 Temmuz’a kadar geçerli olacağını belirten Rosturizm, programın bu aşamasının 2022’nin başından bu yana ikinci kez uygulandığını vurgularken, daha önce 2022’de kış ve sonbahar olarak sadece iki aşama olacağı planlanan turizm geri ödeme programının (Cashback) jeopolitik durum nedeniyle yeniden başlatılmasına karar verildiğini aktardı.

Rosturizm Başkanı Zarina Doguzova, programın yeniden başlamasıyla ilgili yaptığı açıklamada, birçok yabanı ülkenin hava sahasını Rusya’ya kapatması sonrası iç turizmi desteklemek için daha önce vatandaşlar tarafından büyük ilgi gören turistik cashback programını tekrar başlatma kararı verdiklerini ifade etti.

 

Website | + posts
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.