16. Uluslararası Travel Turkey İzmir fuarı başladı

0

16. Uluslararası Travel Turkey İzmir (TTI İzmir) fuarı bugün kapılarını açtı. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde TÜRSAB Fuarcılık AŞ ve İZFAŞ ortaklığıyla düzenlenen fuar 10 Aralık Cumartesi gününe kadar sürecek. TTI İzmir ile birlikte başlayan TTI Outdoor Fuarı ise 11 Aralık Pazar gününe kadar ziyarete açık olacak.

Narin: Turizm sektörü artık çok daha farklı bir şekilde ele alınmalı!

Fuarın açılışında Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TTYD) Başkanı Başkanı Oya Narin konuşma yaptı. Türkiye’nin turizm sektöründe kendisini dünyaya ispat ettiğini belirten Narin, ” Turizm sektörü 50 milyar dolarlık yatırımı bünyesinde bulunduran bir STK’dır. Önümüzdeki yıl çok iyi bir sezon geçireceğimizi düşünüyoruz. 2030 kadar yeni bir turizm vizyonu oluşturulması için önemli çalışmalar yapılması gerektiğini düşünüyoruz.” dedi. Turizm sektörünün ekonomiye katkılarına değinen Narin, ” Bu sektörün artık çok daha farklı bir şekilde ele alınması gerektiğini düşünüyoruz” dedi.

Mahmut Özgener: Sağlık fuarı yapmalıyız

İzmir Ticaret Odası Başkanı Mahmut Özgener konuşmasına TTI fuarının gelişimine değinerek başladı. İzmir’in yabancılar için tarihi ve doğası ile her türlü turizm etkinliğine imkan sağlayan bir şehir olduğunu belirten Özgener sağlık turizminin İzmir için önemli bir seğment olduğuna dikkat çekti. Özgener, ” TTI içinde sağlık turizmine yer ayrılmış olmasından dolayı tebrik ediyorum. Önümüzdeki yıllarda fuar paralelinde ayrı bir ve bağımsız bir sağlık fuarının yapılmasının yararlı olacağına inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

Website | + posts
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.