4-5 gündür ciddi talep var, uçaklar dolu geliyor

0

TÜRSAB Batı Akdeniz BTK Başkanı Özgen Uysal İngiliz turistlerin rezervasyonlarıyla ilgili ilgili son durumu aktardı.

İngiliz turistler geçen haftadan itibaren Türkiye seyahatlerine başladı. Turizmciler, 2022 yaz sezonunun İngilizler açısından yeni bir rekoru işaret ettiğini belirtiyor.

Bu şekilde devam ederse 2019 rekoru kırılacak

Milliyet’ten Duygu Erdoğan’a değerlendirmelerde bulunan Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Batı Akdeniz Bölge Temsil Kurulu Başkanı Özgen Uysal, 27 Mart itibarıyla Dalaman Havalimanı’na İngilizlerin uçak indirmeye başladığını belirtirken, bu şekilde devam ederse 2019 yılı sayılarının üzerine yeni bir rekor geleceğini söyledi.

Son 4-5 gündür ciddi talep alıyoruz, uçaklar dolu geliyor

Ciddi bir İngiliz talebi olduğunu anlatan Uysal, özellikle Marmaris, Fethiye, Kaş, Kalkan, Göcek’in tercih edildiğini vurgulayarak, “Son dört beş gündür ciddi talep alıyoruz. Uçaklar dolu geliyor ve konaklamalar yapılıyor. İngilizler bizi özlemiş, bizler de onları özledik. Sezonda haftada 200 uçak olacağını söyleyebiliriz. Bunların dolu geldiğinde haftada 37 bin yolcu inişi olur. Büyük bir sıkıntı oluşmazsa normal bir sene olan 2019’u şimdiden geçtiğimiz gözüyle bakabiliriz. Avrupa’dan ise yaz sezonu için gelişler mayısta başlar. Rusya tarafında ise rublenin savaş öncesi değerine çıkması umutları yeşertti ama tabii moral lazım. Zaten uçuş ambargosu var. Görüşmelerin hızlanmasıyla biz yine de iyimser bakıyoruz” diye konuştu.

 

Website | + posts
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.