Anex’in yeni havayolu şirketinin hedeflerini açıkladı

0

Anex tarafından Antalya merkezli olarak kurulan MGA’nın (Mavi Gök Havacılık) Genel Müdürü İlker Göçhan ve Genel Müdür Yardımcısı Levent Çiftçi AirportHaber’e açıklamalar yaptı.

Bir çok havayoluna nefes olduk

Geçtiğimiz ay operasyonlara başlayan Mavi Gök Havacılık Avrupa uçuşlarıyla havadaki serüvenine ilk adımı atmıştı. Şirketin kurulmasıyla birçok havayoluna da nefes olduklarını ifade eden Genel Müdür Göçhan, ‘Avrupa’nın sıkıntılı döneminde birçok havayoluna çok iyi geldik’ dedi.

3 uçağımız var, 3 uçağı daha filomuza dahil edeceğiz

MGA’nın şu an için filosunda 3 adet Boeing 737-800 tipi uçağı bulunduğunu ifade eden Göçhan, ‘3 adet de Boeing 777-300ER tipi uçağı filomuza katacağız. Bu uçaklarımız 2022 yılı bitmeden filomuza dahil olacak’ dedi.

Söz konusu uçakların 1 tanesinin modifikasyon sürecinde olduğunun altını çizen Göçhan sözlerini şöyle sürdürdü:

Filomuza katılacak 3 adet Boeing 777-300ER tipi uçaklarımızdan biri hali hazırda THY Hangarında modifikasyon sürecinde. Tamamlanmasının hemen ardından filomuza katarak operasyonlara dahil edeceğiz. Söz konusu uçaklarımız 7 adedi Buesiness olmak üzere 520 koltuklu olacak’ dedi.

Dünyanın her yerine uçmak istiyoruz, tamamen charter uçmaktan yanayız

MGA Havacılık olarak dünyanın her yerine uçmak istiyoruz. Bu yüzden kurulduk. 777-300ER uçaklarımızla Dominik, Meksika ve Tayland gibi ülkelere ağırlık vereceğiz. Biz tatil turizmi satıyoruz ve bunu dünyanın her yerinde yapmak istiyoruz. Bu nedenle aslında full charter uçmaktan yanayız. Hangi pazarda potansiyel bulursak orada büyümek hedefinde olacağız. Aslında biz havacılığa lojistik olarak da bakıyoruz. Bu kapsamda çalışmalarımız yoğunlaşmaya devam edecek.

Azur Air ile bağımız yok

MGA Havacılık’ın Genel Müdür Yardımcısı Levent Çiftçi ise Azur Air konusunda yaşanan yanlış değerlendirmelere değinerek bu konunun açıklığa kavuşturulması gerektiğini ifade etti. Çiftçi; ‘Azur Air de ANEX bünyesi altında hizmet veriyor ancak bizimle bir bağlantısı yok. Azur Air Rusya’da faaliyet gösteren bir şirket. Biz ise Antalya merkezli olarak kurulduk. Grup çatısı altında farklı faaliyet alanları olan ve farklı idareciler tarafından yönetilen bu firmaların birbiriyle bir bağlantısı yoktur. Bu yanlış değerlendirmeler maalesef bize zarar veriyor’ dedi. MGA hali hazırda Avrupa’ya 15 uçuş gerçekleştiriyor.

Website | + posts
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.