Antalya’ya yeni cazibe merkezi

0

Dünyanın en büyük akvaryum komplekslerinden Antalya Akvaryum’un kurucularından İrfan Demirok, Antalya turizmine katkı sunacak yeni bir yatırıma daha imza atıyor. Demirok, 500 milyon TL yatırım yaparak dünyanın en büyük dijital gösteri merkezini Antalya’da hayata geçiriyor. Demirok, her sene 1 milyon ziyaretçinin dijital gösteri merkezinde boyut değiştireceğini söyledi.

ZİYARETÇİLER BOYUT DEĞİŞTİRECEK
Antalya turizminin yakından tanıdığı İrfan Demirok, çılgın bir projeye daha imza atmaya hazırlanıyor. Antalya Akvaryum gibi Antalya’nın önemli cazibe merkezlerinden birisinin kurucuları arasında yer alan İrfan Demirok, dünyanın en büyük dijital gösteri merkezini Antalya’da açıyor. Antalya’nın önemli turizm merkezi Belek’te yer alan The Land of Legends sınırları içinde yer alacak olan Digiverse Dijital Gösteri Merkezi, ziyaretçilerin boyut değiştirmesine neden olacak.

12 TURİZME HİZMET EDECEK
Dijital dünyada Android Jones olarak bilinen Samskara’nın ödüllü eserlerinin yer alacağı Digiverse Dijital Gösteri Merkezi, daha açılmadan tur operatörlerinin ilgi odağı haline geldi. Digiverse, bu sene 500 bin ziyaretçi ağırlamayı hedeflerken 2023 yılında 1 milyon ziyaretçi hedefliyor. Birkaç gün sonra kapılarını açacak olan Dijital Gösteri Merkezi için 18 farklı ülkeden elektronik malzeme topladıklarını belirten İrfan Demirok, “Bu bir dijital sanattır. Bunu Antalya’da herkese göstermek istedik. Sürükleyici bir şov ortaya çıkardık. 5 bin metrekarelik bir alanda 8K seviyesinde ekranlar kullanıldı. Bu gösteri merkezinin aynısını dünyanın hiçbir yerinde göremezsiniz. Alt yapısı tamamen hazır. İçerik istediğimiz zaman değişebilecek. Merkez 12 ay boyunca sabah 09.00’dan 00.30’a kadar açık kalacak” dedi.
KİŞİ BAŞI HARCAMAYI ARTIRACAK
Asıl amaçlarının turizmin başkenti Antalya’ya yeni bir cazibe merkezi kazandırmak olduğunu söyleyen İrfan Demirok, “Antalya Akvaryum’u hayata geçirdik. Şimdi sıra Digiverse Dijital Gösteri Merkezi’nde. 10 projemiz daha var. Bu projeleri zamanla hayata geçirmeye devam edeceğiz. Antalya’da yaklaşık 1500 otel bulunuyor. Antalya’ya gelen turistler kişi başı ortalama 30 dolar harcama yapıyor. Dünya ortalaması ise 120 dolardır. Bizim bir hedefimiz de kişi başı ortalama harcamayı artırmaktır. Kişi başı harcamayı artırmak için bu tür projelerin oluşması lazım. Böyle bir yatırım gerçekten cesaret ister. 500 milyon TL yatırım yaptık. Bu sene 500 bin misafir ağırlayacağız. Önümüzdeki yıl ise bu rakamı 1 milyona çıkarmak istiyoruz” diye konuştu.

Digiverse, misafirlerini büyüleyici bir ortama sokacak. Misafirler kapıdan girer girmez farklı bir dünyaya adım atacak. Sanal dünyanın güzellikleri ile buluşacak olan ziyaretçiler, gözlüksüz ve çıplak gözle boyutlar ötesi bir alanda görsel bir şov içine girecek.

Website | + posts
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.