Atatürk Havalimanıyla İlgili flaş açıklama!

0

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Atatürk Havalimanıyla ilgili flaş bir açıklama yaptı.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Türkiye’nin ilk “Sürdürülebilir Kentsel Hareketlilik Planı”nı açıkladı. İmamoğlu, Atatürk Havalimanı’nı 2023’ten sonra yeniden açacaklarını ifade etti.

2023 yılında tekrar açacağız

Törende İmamoğlu kapatılan Atatürk Havalimanı’yla ilgili “Eninde sonunda Atatürk Havalimanı’nın da heba olmasına izin vermeyeceğiz. 2023 sonrasında İstanbul’un hayatına tekrar dahil edeceğiz” açıklaması yaptı.

Ekrem İmamoğlu kapatılan Atatürk Havalimanı’yla ilgili “Eninde sonunda Atatürk Havalimanı’nın da heba olmasına izin vermeyeceğiz. 2023 sonrasında İstanbul’un hayatına tekrar dahil edeceğiz” açıklaması yaptı.

Kapatılan Atatürk Havalimanı hakkında da açıklama yapan İmamoğlu “Eninde sonunda Atatürk Havalimanı’nın da heba olmasına izin vermeyeceğiz. Bu milletin cebinden çıkmış olan 30 milyar dolarlık büyük bir servetin heba edilmesine, onca kaynağı israf edilmesine izin vermeyeceğiz.

2023 sonrasında, vatandaşımıza ve şehrimize en makul işletme biçimiyle, İstanbul Havalimanı’nın stratejik hedeflerini olgunlaştırarak, İstanbul’un hayatına tekrar dahil edeceğiz. Hiç kimsenin kuşkusu olmasın” diye konuştu.

Tarihi Yarımada’ya, dünyanın önde gelen şehirlerinde olduğu gibi araç girişini sınırlandırmak, girenlerden daha fazla ödeme almak gibi yöntemler planladıkları aktaran İmamoğlu, “Taksiler, turist otobüsleri, yük araçları tarihi yarımadaya girmeye devam edecek ama özel araçlara sınırlamalar getiriyoruz” dedi.

 

Website | + posts
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.