Bağlıkaya: Turizmde erken rezervasyonu erkene çektik

0

Dünya genelinde turizm hareketinde çok ciddi artış yaşandığına dikkat çeken Bağlıkaya, Türkiye’de de seyahatin arttığına ve iç pazarın daha da hareketlendiğine işaret ederek, “Önümüzdeki yıllarda çok daha iyi sezonlar bekliyoruz” diye konuştu.

Yerliye erken rezervasyon Aralık’ta başlıyor

Yerli turist için yılbaşında erken rezervasyon kampanyaları başlatarak, vatandaşın uygun imkânlarda tatil yapmasını sağladıklarını kaydeden Bağlıkaya, bu yıl erken rezervasyon kampanyasını aralığın ilk haftasında başlatacaklarını belirtti. Bağlıkaya, “Türkiye önemli bir turizm ülkesi, bir pazar kapansa, 2-3 pazar yeniden açılıyor.

Türkiye’nin turizm rakamlarının düşmesi söz konusu değil. Çünkü alternatif pazarlarımız çok fazla, çok değişik yerlerden turist kabul eden bir ülkeyiz. Onun için vatandaşlarımızın çok erken davranması lazım. Yılbaşından sonra olan erken rezervasyonları aralık başına çektik” dedi.

Konaklama tesislerinin pazarlara göre kontenjanlarını ayırdığını anlatan Bağlıkaya, sadece Türkiye pazarı için değil, her otelin kendi stratejisine göre İngiltere, Almanya, yerli turist gibi her pazara yönelik belli bir kontenjan belirlediğini dile getirdi. Geçen yıl erken rezervasyon döneminin hareketli geçtiğini anımsatan Bağlıkaya, bu yıl da aynı hareketliliği beklediklerini sözlerine ekledi.

Website | + posts
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.