Bağlıkaya’nın Rus Büyükelçiye ziyareti Ukrayna büyükelçisini kızdırdı…

0

TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya Rus ve Ukrayna’nın Ankara büyükelçileriyle bir araya geldi. Görüşmelerin ardından Ukrayna Büyükelçisi Vasyl Bodnar sosyal medyada beklenmedik bir mesaj paylaştı. TÜRSAB konuyla ilgili açıklama yaptı.

Rus büyükelçiyle tur operatörlerinin durumunu konuştu, Ukraynalı Büyükelçiyle yardımı konuştu

Bağlıkaya, konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Bugün Rusya Büyükelçiliğinin daveti üzerine Büyükelçi Aleksei Erkhov ve ardından Ukrayna Büyükelçisi Vasyl Bodnar ile bir araya geldim. Tur operatörlerinin durumunu konuştuğumuz görüşmede turizmin dilinin barış olduğunu ve yaşananların bir an önce sona ermesi gerektiğini dile getirdim. Ukrayna Büyükelçisi Vasyl Bodnar ile gerçekleştirdiğim görüşmemde ise TÜRSAB olarak Ukrayna’nın ihtiyacı olan insani yardım malzemelerinin temini konusunda elimizden geleni yapacağımızı ilettim. Yaşanan acıların bir an evvel son bulmasını diliyorum.”

Ukrayna Büyükelçisinden tuhaf açıklama!

Bağlıkaya’nın görüşmelerinin ardından Ukrayna Büyükelçisi Vasyl Bodnar sosyal medya hesabından beklenmedik bir açıklama yaptı. Bodnar, mesajında “TÜRSAB Başkanının sabah bizimle, sonrasında ise Rusya Büyükelçisiyle görüşmesi iki yüzlü politikanın göstergesidir. Saldırgan Rusya ile kendini savunan Ukrayna arasında eşittir işaretinin konulması suç ortağı olmak anlamına gelir. Ukrayna seyahat acentalarını @tursaborgtr ile çalışmamaya çağırıyoruz.” ifadelerini kullandı.

TÜRSAB’dan açıklama: Her zaman barıştan yanayız, bölgedeki askeri operasyonların en kısa zamanda bitmesini arzu ediyoruz

Bodnar’ın bu mesajının ardından TÜRSAB’dan konuyla ilgili açıklama yapıldı. TÜRSAB’ın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“Rus Büyükelçisi Aleksei Erkhov’un Yönetim Kurulu Başkanımız Firuz B. Bağlıkaya ile görüşme talebi üzerine mevcut durumda turizm ile ilgili yaşanılan sorunlar ve Rus turistlerin ülkelerine güvenli bir şekilde dönmeleri konusunda değerlendirmelerde bulunulmuştur. Söz konusu görüşmede Başkanımız tarafından yaşanan acıların son bulması ve sorunların barış zemini çerçevesinde çözülmesinin gerekliliği ifade edilmiştir.

Bu görüşmenin hemen akabinde Ukrayna Büyükelçisi Vasyl Bodnar ziyaret edilerek TÜRSAB olarak Ukrayna halkı için insani yardım konusunda her zaman hazır olduğumuz, askeri operasyonların bir an evvel son bulması ve Ukrayna halkının birlik ve beraberliğinin devamı dileğimiz iletilmiştir.

Türk Devleti olarak sergilediğimiz duruş çerçevesinde, dili barış olan turizmciler olarak her zaman sivil halkın zarar görmemesi için hareket edilmiştir.

Rus halkı ile süregelen dostluk ilişkilerimizde olduğu gibi Ukrayna ve Ukrayna halkı ile olan dostluğumuz da asla değişmeyecektir.

TÜRSAB olarak, her zaman barıştan yana turizmciler olarak; bölgede askeri operasyonların en kısa zamanda bitmesini, bölgede barışın hakim olduğu günlere hızla gelinmesini arzu ediyoruz.”

 

Website | + posts
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.