Bakanlığın otel ve golf sahası planına mahkemeden İptal!

0

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın otel ve golf sahası yapma planına mahkemeden iptal geldi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın, Antalya Manavgat’ın 3 bin dönümlük Ulualan Bölgesinde otel ve golf sahası yapma planı, Antalya 3. İdare Mahkemesi’nce iptal edildi.

Şükrü Sözen: Hep birlikte mücadelemizin sonucunu aldık, çok sevinçliyiz

Konu hakkında açıklamada bulunan Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen; “Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın, Manavgat’ımızın geleceği olan 3 bin dönümlük Ulualan bölgemizde otel ve golf sahası yapma planının, “kamu yararına aykırı” bulunarak Antalya 3. İdare Mahkemesi’nce iptal edildiğini büyük bir sevinçle öğrenmiş bulunmaktayım.

Bu karar, Manavgat halkımızın dik duruşunun, yaşadığı kentine sahip çıkışının, birlik ve beraberliğimizin tüm Türkiye’ye örnek olabilecek en güzel göstergesidir.

Bu vesileyle, Manavgat Belediyemizin öncülüğünde kurularak inançla tüm sivil toplum kuruluşlarını harekete geçiren Ulualan’ı Koruma Platformu’na, hukuki süreçte verdiğimiz mücadelemizde yanımızda yer alarak başarıda çok büyük katkıları olan Mimarlar Odası Antalya Şubesi’ne, tüm sivil toplum kuruluşlarımıza, Manavgat menfaatlerini öncelikli kılarak siyasetin önünde tutup, sahip çıkabilen siyasi partilerimize, duyarlı davranarak imza veren, mücadelemize gönül veren tüm Manavgat halkına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

 

Website | + posts
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.