Birol Akman: İndirim, otel restoranlarına avantaj sağlayacak

0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın detaylarını açıkladığı KDV düzenlemesi içinde yeme içme hizmetlerine yönelik adım da yer alıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın detaylarını açıkladığı KDV düzenlemesi içinde yeme içme hizmetlerine yönelik adım da yer alıyor. Buna göre, birinci sınıf lokanta ruhsatı ya da işletme belgesine sahip yerler ile üç yıldız ve üzeri oteller, tatil köyleri ve benzeri tesislerin bünyesindeki lokantalar için uygulanan yüzde 18 KDV oranı yüzde 8’e düşürülecek.

Akman: İndirim otel restoranlarına avantaj sağlayacak

KDV indirimini değerlendiren Anadolu Ankara Turizm İşletmecileri Derneği (ATİD) Başkanı Birol Akman, otel restoranlarında yüzde 18 olan KDV’nin yüzde 8’e indirilmesinden memnuniyet duyduklarını belirterek, indirimin otel restoranlarına avantaj sağlayacağına dikkat çekti.

KDV indirimi otel restoranlarındaki fiyatlara da yansıyacak

Akman, devamında şunları söyledi: “Dışarıdaki restoranlar için yüzde 8 olan KDV’nin otel restoranlarında yüzde 18 olması haksız rekabet yaratıyordu. Yeni düzenleme arzu ettiğimiz, istediğimiz bir durumdu, emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Otel restoranlarında uygulanan KDV oranının, diğer restoranlar gibi yüzde 8’e düşmesi bize avantaj sağlayacak. Artık otel restoranları da daha fazla tercih edilebilecek. KDV indirimi, fiyatlara da yansıyacak.”

 

Website | + posts
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.