Cullinan Golf & Resort Belek Haziran Ayında Kapılarını Açacak

0

Türkiye turizm pazarında önemli bir yer edinen ve yıllar içinde dünyada da saygın bir konuma yükselen Titanic Hotels Group, üst segment pazarında iddialı bir çıkış yapmayı planlayan yeni markası ‘Cullinan’ ile golf sporu ile ilgilenen elit misafirlerini ağırlamaya hazırlanıyor.

Titanic Hotels Group Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Muzaffer Aygün, yeni markanın ilk oteli olan CULLINAN Golf & Resort Hotel hakkındaki son gelişmeleri tatilajandam.com okuyucuları için özel olarak açıkladı.

 

Yeni markanın oluşumu hakkında bilgi vererek sözlerine başlayan Muzaffer Aygün, CULLINAN, isminin dünyanın en büyük elması olarak bilinen ‘Kaşıkçı Elması’ından 600 kat daha büyük bir elmasın çıkarıldığı madenin bulunduğu  Afrika’da bir yerleşim alanının adının olduğunu ifade etti. Aygün; “Arika’da CULLINAN olarak bilinen bir bölgede çıkarmışlar. Reklam ve tanıtım faaliyetlerini konuşurken ‘Üst segmentte muhteşem bir otel inşaa ediyoruz. Neden olmasın’ denildi ve böyle bir ismin uygun olacağını düşündük. Bu toplantıda aynı zamanda gurubun üst segment otellerinin de bu isimle devam edilmesine karar verildi. Türk turizmine hayırlı olsun” dedi.

İDDİALI GOLF SAHASI

Yeni yapılan ve dünyada bulunan golf sahaları içinde adından sıkça bahsettirecek olan proje hakkında da bilgiler veren Aygün; “Buradaki golf sahamız Türkiye’de bulunan sahaların en yenisi. 9 delik ışıklandırmalı ve aydınlatması var. Bir tarafı Akdeniz’e sıfır kotta diğer tarafı ise bir nehirle çevrili özel bir saha.  Doğayla iç içe ve etrafında hiç araç trafiği yok. Tamamen natural çok iyi çalışılmış bir golf sahasına sahibiz. CULLINAN özellikle mimarisiyle ve sınırsız olanaklarıyla misafirlerine çok keyifli anlar yaşatacak bir proje oldu. Bu proje Türkiye turizmine dünya arenasında ses getirecek bir oluşum halini alacak. Golf sporunun önde gelen dünyaca ünlü isimler, Antalya’da bulunan bu sahada mutlaka golf oynamak isteyecekler. Gerçekten özel bir saha” diye konuştu.

AKDENİZ ÇANAĞININ EN ÖZEL OTELİ OLACAK

Aygün, yeni projenin konaklama bölümüyle de ilgili açıklamalarda bulundu. Aygün; “Otelimiz 600 odalı. Burası çok özel nitelikleri olan bir tesis. Villalarımız ve özel alanlarımız projenin en detaylı bölümleri. Golf sahasına bakan ve misafirlerimizin kendilerini ayrıcalıklı hissedecekleri ‘Lagun’ evlerimiz var. Burada ailecek kalınabilecek oda tipleri çok fazla yer alacak. 12 ay misafirlerimizi bu tesiste konforlu bir şekilde ağırlayacağız. Akdeniz çanağının en iyi ve en özellikli otelini ortaya çıkardığımıza inanıyoruz. Mimarisiyle de tüm ilgili kişilerin referans alacakları bir yapı olacak. Titanic Hotels Group’un da adeta ustalık eseri oldu diyebilirim. Şu anda yüzde 80’i tamamlandı projenin. Yüzde 20’lik kısımda ince işçilik ve çevre düzenlemesi çalışmaları devam ediyor. Bu yıl haziran ayında da hizmete açılması planlanıyor” dedi.

 

Website | + posts
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.