DİDİM VEGAN FESTİVALİ “DİDİM VEGFEST” İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI

0

DÜNYANIN İKİNCİ “VEGAN DOSTU” SEÇİLEN DİDİM, “VEGFEST” SÜRPRİZLERLE DOLU OLACAK.

 

Barcelona’nın ardından dünyada “Vegan Dostu” ikinci kent statüsü kazanan Didim, dünyanın dört bir yanından gelecek katılımcılarla renkli, sürprizlerle dolu bir VegFest’e hazırlanıyor. Didim Belediyesi tarafından düzenlenen Didim VegFest, bu yıl dördüncü kez kapılarını açacak. 20-21-22 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Didim VegFest’te bu yıl Vegan sanatçılar arasında en dikkat çeken isimlerden biri olan Ceylan Ertem konser verecek. Bu yıl, Didim Belediyesi Uluslararası katılımcıların ilgisinin yüksek olmasını değerlendirerek “Geleneksel yemeklerimizi de Dünya mutfağıyla buluşturacak”

 

Türkiye’nin ilk vegan dostu belediyesi Didim Belediyesi tarafından düzenlenen Didim VegFest,  20-21-22 Mayıs tarihlerinde dünyanın dört bir yanından gelen katılımcıları ile buluşacak.

 

Barselona’nın ardından ‘Vegan Dostu’ statüsünü kazanan ikinci kent olan Didim, Didim Belediyesi tarafından düzenlenecek olan Didim VegFest hummalı bir şekilde Uluslararası bir organizasyona ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor . 20 Mayıs’ta başlayacak olan Didim VegFest de, Didim ile özdeşleşen Apollon Tapınağı’nın yanındaki tarihsel yolda kapılarını açacak olan Vegan Festivali’n de ünlü Vegan Sanatçılar konser verecekler. Bu yıl düzenlenecek olan paneller, söyleşiler, film gösterimleri ve atölyeler kapsamında alanında uzman birçok isim ağırlanacak.

 

DÜNYANIN İKİNCİ VEGAN DOSTU OLAN DİDİM’İN BELEDİYE BAŞKANI AHMET DENİZ ATABAY “KENDİNE ÖZGÜ MUTFAĞIYLA BÜYÜK BİR MİRASA SAHİP OLAN EGE’NİN İNCİSİ DİDİM’E HERKESİ BEKLİYORUZ”

 

Festival hakkında bilgi vererek tüm yurttaşları Didim’e davet eden Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, “Ege sadece tarihiyle değil, kendine özgü mutfağıyla da büyük bir mirasa sahip. Biz bir festival aracılığıyla bu mirasa sahip çıkıyoruz. Bunu yaparken de yine güzel bir amaca hizmet ederek hayvanların da bir can taşıdığını, bizler gibi hissettiğini anlatmaya çalışıyoruz. Festivalin amacına ulaştığını sosyal medyadan, sokaktaki insanların ilgisinden görebiliyoruz. Festival büyüyerek gelişmeye devam edecektir. Doğal ve tarihi güzellikleriyle Ege’nin incisi olan Didim’e herkesi bekliyoruz” dedi.

 

Website | + posts
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.