‘Doluyuz’ açıklamalarına tepki!

0

Turizm kenti Antalya’da bayram yoğunluğu devam ediyor. Turistik tesislerin telefonları birbiri ardına çalarken, okulların da tatil olmasıyla birlikte aileler çocuklarıyla birlikte tatil planını Kurban Bayramı’yla birleştirdi. 650 bin yatak kapasiteli kentte 5 yıldızlı otellerin çoğunluğu günler öncesinden rezervasyonlar alarak kapasitelerini neredeyse tam dolu hale getirdi.

Bizde kişi başı 250 lira ama yarı kapasite dahi dolu değiliz

650 bin yatak kapasitesinin yüzde 90’ına karşılık gelen kent içindeki butik otel ve pansiyon işleten turizmciler ise 5 yıldızlı tesisler kadar mutlu değil. Kişi başı 250 liraya kahvaltı ve akşam yemeği dahil konaklama hizmeti sunan otellerin yarı kapasite dahi dolmadığından yakınan butik turizmciler, büyük turizm tesislerinin ‘doluyuz’ açıklamalarına tepki gösteriyor.

Ekonomik tatil isteyenleri bekliyoruz

Butik oteller ve pansiyonların daha uygun fiyata hizmet vermesine rağmen yeteri kadar dolmadığını anlatan Antalya Turistik Otelciler ve Pansiyoncular Dernek Başkanı ve Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyesi Alp Özel, “Antalya denildiğinde akla 5 yıldızlı oteller ve büyük tesisler geliyor. Bu işletmelerde doluluk artsa da alttaki küçük ve butik işletmelerde bu doluluğu göremiyoruz. Önümüzde Kurban Bayramı var ve hepimiz o günü bekliyoruz” dedi.

Büyük otellere oranla küçük otellerde daha uygun fiyatlara hizmet verildiğini belirten Özel “Sahil bandının hemen arkasındaki oteller bunlar. 500 liraya sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil tatil yapabilirler. Herkes ayakta kalmaya çalışıyor. Ekonomik tatil isteyen misafirlerimizi, aile işletmeleri, küçük, butik otellerimize bekliyoruz. Antalya sadece dev otellerin olduğu bir yer değil. Bu tatil kentinde herkese ve her keseye uygun tatil imkanı var” diye konuştu.

Özel, butik otelleri tercih eden tatilcilerin kent içinde kültür turları yapabileceğini ve kente özgü lezzetleri tatma fırsatı yakalayabileceğini sözlerine ekledi.

Website | + posts
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.