ETİK Başkanı İşler: Ege’de oteller yüzde 100 doldu

0

Yaklaşan Kurban Bayramı tatili ile birlikte Ege Bölgesi’ndeki konaklama tesislerinde rezervasyon talebi arttı. TÜROFED Başkan Yardımcısı ve ETİK Birliği Başkanı Mehmet İşler, Ege’de ve İzmir’in turistik ilçesi Foça’da yüzde 100 doluluklara ulaşıldığını söyledi. İşler, Türk turizminin bu yıl devam eden Rusya-Ukrayna savaşına rağmen bu sezon hedefin 42 milyon turist olduğunu ifade etti.

500 liradan 15 bin liraya kadar tatil seçenekleri

Ege Bölgesi’ne Kurban Bayramı tatili için büyük bir talep olduğunu dile getiren İşler, “Günümüzde özellikle Türk ekonomisinin can damarı niteliğinde olan Türk turizmi, özellikle Kurban Bayramı’nın yaklaşmasıyla beraber doluluk oranı artıyor. Kurban Bayramı’nda özellikle iç pazarın, Ege’ye büyük bir taleple geldiğini görüyoruz. Özellikle İstanbul 30 milyon nüfusu; Osmangazi Köprüsü’nün yapılması, İstanbul-İzmir yolunun 3,5 saate düşmesi, Avrupa yakasındakilerin ise gelmesini kolaylaştıran yeni Çanakkale Köprüsü ile Ege’ye adeta bir akın geliyor. Bunu Bursa, hemen yanı başımızdaki Manisa ve üçüncü büyük şehrimiz olan İzmir’in 5 milyonluk nüfusuyla, Foça buradan istediğini alıyor. Yüzde 100 doluluklara ulaşmış durumda” diye konuştu.

Ege Bölgesi’nde her kesimden vatandaşın tatil yapabileceği şekilde çeşitli seçeneklerin olduğunu vurgulayan İşler, “Sadece Foça değil; Ege’nin çekim ve cazibe gücü çok yüksek olan Çeşme, Alaçatı, Gümüldür, Pamucak, Selçuk, Dikili, Ayvalık’a kadar ulaşan noktalarda, hemen hemen yüzde 100 doluluk oranlarını yakalamış durumdayız. Ege’nin bir başka cazibesi olduğu gibi, her kesime hitap eden ürünleri bulunuyor. Çadır, pansiyon, 5 yıldızlı oteller Ege’de mevcut. Şu anda kişi başı 500 liradan başlayan oda kahvaltı seçeneğinden 15 bin liraya kadar geniş bir yelpazede herkes kendine göre konaklama türünü bulabiliyor. Bu durum, bize Ege Bölgesi’nin çeşitliliğini ve zenginliğini gösteriyor. Foça’yı da yabancı turistler keşfetmeye başladı. Foça, günümüzün Bodrum’u olma yolunda ilerliyor. Özellikle İngilizler su sporları için burayı tercih ediyor” ifadelerini kullandı.

Website | + posts
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.