Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Özlem ve Minnetle Anıyoruz

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü Özlem ve Minnetle Anıyoruz

0

Cumhuriyetimizin kurucusu, tüm dünyanın takdirini kazanmış kahraman bir asker, saygın bir lider ve büyük bir devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikalinin 83. yılında minnet ve şükranla anıyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, sadece Türk Milletine değil; azmi, zekası, kararlılığı, vatan ve millet sevgisi ile tüm dünya ülkelerine de örnek olmuş, “Ya istiklâl, ya ölüm!” diyerek bir milleti ayağa kaldırmış ve Türkiye Cumhuriyeti gibi bugün dünyada sözü dinlenen, dostluğu aranan,  güçlü ve sağlam bir eseri ortaya koymuştur.

Bu gün bizlere düşen Cumhuriyetimizi ve bağımsızlığımızı her koşulda korumak ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere hedef gösterdiği, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin de ilerisine taşıma gayreti ile çalışarak güzel yarınlara hep birlikte ulaşmak ve gelecek nesillere daha güçlü olarak teslim etmektir.

Vefatının üzerinden geçen 83 yıla rağmen bugün hala şanlı bayrağımızın gölgesinde hep bir ağızdan bağımsızlık destanımız olan İstiklal Marşımız büyük bir gururla söylenebiliyor ve ezanlarımız okunabiliyorsa bunu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve aziz şehitlerimize borçluyuz.

Türk Milleti olarak bu duygu ve düşüncelerle birlik ve beraberliğimizden hiç vazgeçmeyecek; her şart ve koşulda kenetlenmeyi bilecek, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının emaneti olan Türkiye Cumhuriyeti’ni sonsuza kadar payidar kılacağız.

Cumhuriyet’imizin kurucusu, Kurtuluş Savaşımızın kahramanı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, Kurtuluş Savaşı kahramanlarını ve bu toprakların bize vatan olması için gözünü kırpmadan canını veren tüm Aziz Şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Aziz Ruhları Şad Olsun

 

Website | + posts
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.