İtalya Antalya Fahri Konsolosu Ramazan Üçdan Oldu

İtalya Antalya Fahri Konsolosu Ramazan Üçdan Oldu

0

İtalya Antalya Fahri Konsolosluğu, Granada Luxury Belek bünyesinde yer alan Kayrahan Kongre Merkezi’nde gerçekleşen törenle açıldı.

İtalya Antalya Fahri Konsolosu Ramazan Üçdan’ın evsahipliğinde yapılan ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Antalya Valisi Ersin Yazıcı’nın katıldığı törene TÜROFED Başkanı Sururi Çorabatır, AKTOB Başkanı Erkan Yağcı ve turizmciler katıldı.Törende konuşan Bakan Çavuşoğlu, İtalya ile her alanda iş birliği yapıldığını anlattı. Çavuşoğlu, bir taraftan ikili ilişkileri geliştirirken, diğer taraftan Libya ve diğer konular başta olmak üzere bölgede barış ve istikrar için birlikte çalıştıklarını söyledi.


İki ülke arasındaki ilişkilerin turizmi daha da geliştireceğini belirten Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Salgına rağmen sektörümüzün girişimciliği ve bu zor şartlara kendisini kısa sürede adapte etmesi sayesinde bu sene ülkemize gelen turist sayısı geçen seneye göre yaklaşık iki kat arttı. Ama bizim 2019 hedefini yakalayıp, üstüne koymamız lazım. 2023 hedefimiz 50 milyar dolardı, 2019’daki rakamlardan sonra 70 milyar dolara revize ettik” diye konuştu.

Antalya’nın dünyanın gözbebeği olduğuna da işaret eden Bakan Çavuşoğlu, şunları söyledi: “Sadece turizmin değil diplomasinin de merkezi haline getirmek için çalışıyoruz. Antalya’da 44 fahri konsolosluk var. Yakında Türkiye’deki bütün fahri konsoloslarla bir araya geleceğiz, beklentilerimizi anlatacağız. Bu iş sadece araca CC plaka takmakla olmaz. İki ülke arasındaki ilişkilerin gelişmesine katkı sağlaması gerekiyor. Yurt dışındaki fahri konsoloslarla da bir araya gelerek, Türkiye olarak beklentilerimizi anlatacağız. Dinamik ve faal olması gerekiyor.”

 

Website | + posts
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.