Lüks otellere talep İyi ama…

0

Bodrum Otelciler Derneği (BODER) Başkanı Ömer Faruk Dengiz yeni turizm sezonunda özellikle yurt dışından turist artışı gözlendiğini söyledi.

İngiliz turist sayısı yüzde 19, İrlandalı turist sayısı yüzde 105 arttı

Yeni Asır’dan Tolga Tekin’e değerlendirmelerde bulunan Dengiz 2019 yılı Mayıs ayına göre bu yıl İngiltere’den toplamda 50 bine yakın turistin gelmesiyle yüzde 19,30 oranında artış yaşandığını İrlanda’dan gelen turist sayısının da yüzde 105 arttığını ifade etti.

Girgin: Lüks oteller talep görüyor ama orta segmentteki otellerde durum farklı

Ukrayna’daki savaş nedeniyle otel rezervasyonlarında düşüş yaşandığını belirten Bodrium Hotel & SPA Genel Müdürü Yiğit Girgin ise buna rağmen 2021 yılına göre doluluk oranlarının yüzde 30 yükseldiğini kaydetti. Bodrum’un uluslararası bir destinasyon olarak ilgi görmeye devam ettiğini dile getiren Girgin, özellikle İngiltere ve merkez Avrupa’dan gelen talebin sezon beklentilerini yükselttiğini vurguladı. Girgin şunları söyledi: “Sezon yüksek bir taleple başladı. Charter uçuşların azalması başta Antalya olmak üzere Bodrum’u da etkiledi. Bu durum oteller arasındaki rekabeti de artırdı. Lüks oteller ise yine talep görmeye devam ediyor. Orta segmentteki oteller ve tesisler ise olumsuz etkilendi.” İç piyasadaki hareketliliğin artacağını belirten Girgin, “Tatil planlayanlara erken rezervasyon konusunda acele etmelerini öneriyoruz. Çünkü bu rakamla artacak” dedi.

Website | + posts
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.