Oğuz Ergül; “2022 hedefimiz 1 buçuk milyon”

0

TUI Russia & CIS, 2022 yılında Türkiye’ye getireceği turist hedefini Antalya’da yaptığı toplantıda açıkladı.

TUI Russia & CIS, 2022 yılında yapacağı çalışmalar hakkında bilgi vermek için Antalya’daki Akra Hotel’de otelcilerle bir araya geldi. Açılış konuşmasını yapan TUI Russia & CIS Türkiye Genel Müdürü Oğuz Ergül, 2022 yılının umut verdiğini söyledi.

“ERKEN REZERVASYONLAR ÇOK ÖNEMLİ”

“2021 yılında zor bir sezon yaşadık” diyen Oğuz Ergül, “Gelir kaybının yanında personel sıkıntıları da yaşadığımız bir yıldı. Gelirler düşünce hizmet ve kalite anlamında da sıkıntılar yaşandı. Yaşanan sorunları misafirlerimize yansıtmadan çözdüğümüzü düşünüyorum. Turizmciler olarak kendimize dersler çıkardığımız bir yıldı. Avrupa pazarının kapalı olduğu Temmuz ayında Rusya pazarı açılınca tüm oteller açıldı. Ancak BDT ve Rusya pazarı tek başına otelleri doldurmadı bu nedenle de fiyat savaşı başladı. Bu savaş da herkese ekonomik zorluk getirdi. Erken rezervasyonlar bu anlamda çok önemli. Erken rezervasyon döneminde oteller kapasitelerinin yüzde 35-40’ını dolduramayınca fiyat savaşına başlıyoruz. Bu anlamda Antalya için Almanya, Ege Bölgesi için de İngiltere önemli bir denge sağlıyor” dedi.

“DAHA DİKKATLİ OLMALIYIZ”

2022 yılı için Rusya ve BDT pazarlarında daha fazla yatırım yapılması gerektiğini belirten Dğuz Ergül, 2021 yılında Rusya ve BDT pazarında iyi bir yıl geçirdiklerini söyledi. Ergül: “Bu durum 2022 için bize umut veriyor. Avrupa pazarının kapalı kaldığı bir dönemde Rusya ve BDT pazarının önemini daha iyi anladık. Ukrayna pazarında daha dikkatli olunmalı. Otelci dostlarımıza Ukrayna pazarında Rusya pazarındaki fiyatların altında fiyatlar belirlemelerini öneriyoruz. Rusya ve Ukrayna pazarlarına sunulan fiyatlar eşit olursa Ukrayna pazarından daha fazla turist almamızı engelleyebilir. Mısır’ın açık olması erken rezervasyonlarımızı etkileyebilir. Bu yüzden daha dikkatli olmalıyız. TUI Rusya ve CIS olarak 2022 yılı için hazırlıklarımız tüm hızıyla devam ediyor” şeklinde konuştu.

2022 TÜRKİYE HEDEFİ 1,5 MİLYON TURİST

2021 yılında Rusya, Ukrayna, Kazakistan, Belarus ve Baltık pazarındaki 45 şehirden Türkiye’ye bir milyon turist getirdiklerini belirten Oğuz Ergül, “2021 yılında Türkiye’ye Rusya’dan 643 bin pax, Ukrayna’dan 298 bin 939 pax, Kazakistan’dan 45 bin 800 pax, Baltık’tan 24 bin 470 pax ve Belarus’tan 10 bin pax ürettik” dedi. 2022 yılında ise 61 şehirden Türkiye’ye 1.5 milyon turist getirmeyi planladıklarını belirten Ergül, “1,5 milyon turistin 1 milyonunu Rusya’dan, 350 binini Ukrayna’dan, 60 bin pax Kazakistan’dan, 80 bin pax Baltık pazarından ve 12 bin pax da Belarus pazarından üretmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

Oğuz Ergül’ün ardından TUI Russia & CIS Pazarlama Direktörü Fahriye Gönenden, hedef pazarlarda yapacakları çalışmalar hakkında otelcilere bilgi aktardı.

 

Website | + posts
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.