Rostourism’den Antalya’daki kazayla İlgili açıklama!

0

Rostourism Basın Servisi tarafından yapılan açıklamada, Türkiye’deki tatilleri sırasında kaza yapan tüm Rus vatandaşlarının sağlık sigortasına sahip olduğunu vurgulanırken, tedavisi süren Rusların sağlık giderlerinin sigorta şirketi tarafından karşılanacağı ifade edildi.

Ajans, mesajında, “İki Rus turist taburcu olmaya hazırlanıyor. bir diğeri doktorlar tarafından muayene ediliyor. Hepsi sigortalı. Durumu kontrol altında tutuyoruz ve Antalya’daki Rus Konsolosluğu ile sürekli etkileşim halindeyiz” ifadelerine yer verdi.

Dün sabah sıralarında Antalya’nın Akseki ilçesinde tur minibüsü ile otomobilin çarpışması sonucu 3’ü Rus vatandaşı 9 kişi yaralandı.

Çevredekilerin ihbarı üzerine kaza yerine çok sayıda 112 Acil Servis, itfaiye ve jandarma ekibi sevk edildi.

Kazada minibüs sürücüsü Kamay, yolcular İlhami Geçit, Rus uyruklu Viktoria Borisenko, Natalia Shlapakova, Ekaterina Dormidontova ile otomobil sürücüsü Tekçe, Pena Ada, Sibel ve Cengizhan Tekçe yaralandı.

Eski adıyla TUI Russia olan ve daha sonra isim değiştiren Rusya’nın en büyük tur operatörlerinden Fun&Sun’a hizmet veren minibüsteki turistler itfaiye ekiplerinin yardımıyla kurtarıldı.

Yaralılar kaza yerindeki müdahalenin ardından ambulanslarla Seydişehir ve Akseki devlet hastanelerine kaldırıldı.

Website | + posts
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.