Ruslara tur satmayı reddediyorlar

0

Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR), Carnival Cruise Line, Princess Cruises ve Costa Cruises dahil olmak üzere tatil severlere gemiyle seyahat etme fırsatı sunan kruvaziyer seyahat organizasyonlarının Rusya pazarıyla işbirliğine yanaşmadığını belirterek Rus turistlere gemi turu satmadığını açıkladı.

Carnival Corp Holding’in bir parçası olan Costa Cruises’ın ortakları, kruvaziyer şirketlerinin artık Rusya ve Belarus vatandaşları ile birlikte Ukrayna’nın Donetsk ve Lugansk bölgelerinde ikamet eden vatandaşlardan gemi seyahati taleplerini kabul etmeyeceğini bildirirken, Carnival Cruise Line, Princess Cruises, Cunard Line, Holland America Line Cruises, Regent Seven Seas Cruises ve Seabourn Cruise Line şirketlerinin de benzer kararlar aldığı iddia edildi.

İsmi geçen gemi turu şirketlerinin henüz resmi açıklama yapmamasına rağmen Rus vatandaşları için bilet satışlarının kısıtlandığına işaret eden ATOR, nisan ayında bir başka dev kruvaziyer şirketi Quark Expeditions’ın Rus müşterilerini gemi seyahatleri ile ilgili olası zorluklar konusunda bilgilendirdiğini, satın alınan seyahatler için para iadesi teklif ettiğini aktardı.

Aynı zamanda dünyanın en büyük kruvaziyer gemilerine sahip olan Costa Cruises, mevcut ve önceden onaylanmış rezervasyonların iptal edilmeyeceğini söylerken, ancak uygulamalarında yaptırım rejiminin bazı özelliklerinin de dikkate alınacağını ekledi.

Mayıs aylarında yapılan anketlere göre gemi ile seyahatlere Rus tatil severlerin ilgisi yalnızca yüzde 2 olarak gözlemlenmişti.

Website | + posts
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.