Rusların Haziran’da gideceği en popüler ülkeler belli oldu

0

Rusya’nın en popüler çevrimiçi seyahat servislerinden Aviasales, dış hat uçak bilet satışlarını analiz ettiği araştırmasına göre haziran ayında tatil planlayan Rusların tercihlerinde Türkiye ve Gürcistan’ın lider olduğunu belirledi.

Türkiye yüzde 16’lık paya sahip

Aviasales tarafından yapılan araştırmalarda, Türkiye’nin tüm dış hat bilet rezervasyonlarında yüzde 16’lık paya sahip olduğu belirlenirken, ortalam bilet fiyatlarının 27 bin ruble olduğu, Gürcistan seyahatlerinde ise ortalama maliyetlerin 25 bin rubleyi bulduğu kaydedildi.

Rusların haziran ayı yurtdışı seyahat tercihlerinde üçüncü sırada İsrail’in yer aldığını gözlemleyen Aviasales, bununla birlikte tercihlerde dördüncü sırada İtalya’nın bulunduğunu, bilet ortalamasının 47 bin rubleyi bulduğu İtalya’yı Sırbistan, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Mısır’ın takip ettiğini aktardı.

Yakın zamanda Rusya’da faaliyet gösteren bir diğer seyahat acentesi Tutu.ru, Rusların çoğunluğunun bu yaz için tatil planladığını ortaya çıkardığı araştırmasında, aynı zamanda son birkaç yılda popülaritesi artan yeni tatil beldelerine yoğun ilgi gösterdiğini ortaya çıkardı.

Özellikle Kafkaslar’da bulunan Mineralnye Vody’ye yoğun ilgi olduğunu söyleyen Tutu.ru uzmanları, bu destinasyonla birlikte Rusya’nın güney tatil beldesi Soçi’nin yaz tatili seçimlerinde lider olduğunu belirtti.

İç turizmde başkent Moskova ve St. Petersburg’un da popülerliğini sürdürdüğünü, aynı zamanda yurtdışı seyahat imkanları kısıtlı olan Rusların Gürcistan tatil turlarına da ilgi duymaya başladığını ifade eden uzmanlar, yaz tatilleri için Türkiye’nin de taleplerde lider yurtdışı noktaları arasında yer aldığını vurguladı.

Tutu.ru seyahat servisi tarafından

yapılan açıklamada, şu anda Rusya sınırları içerisinde yaz tatili için seçilen destinasyonların payının yüzde 87 olduğu belirtilirken, yurtdışı tatil seçimlerinin ise toplamdaki payının yüzde 13 olduğu aktarıldı.

Bir yıl önce yapılan araştırmalarda, yurtdışı destinasyonların payı yaklaşık yüzde 4 olarak kaydedilmişti.

Website | + posts
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.